українська російська англійська
Міненерговугілля: Завдяки ліквідації старих схем вугільна галузь за 10 місяців заощадила 4,1 млрд. грн. державних коштів
03.11.2014 | 14:53
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Завдяки ліквідації схем, які при попередньому уряді використовувалися для відмивання коштів у вугільній галузі, за 10 місяців вдалося заощадити 4,1 млрд. грн. державних коштів. Про це заявив Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков на брифінгу у Будинку Уряду у понеділок, 3 листопада.

«Всього за 10 місяців 2014 року з державного бюджету на вугільну галузь виділено 8,3 млрд. грн., що на 4,1 млрд. грн. менше, ніж за аналогічний період минулого року. Досягти такої економії вдалося передусім завдяки ліквідації тих тіньових схем, які працювали при минулому уряді», - заявив Юрій Зюков.

За його словами, всі тіньові схеми базувалися на роботі посередників. Так, наприклад схема «державне підприємство (шахта) - посередник - фабрика - посередник - генеруюча компанія/завод» дозволяла накрутити ціну за тонну вугілля в два рази: «Через посередників ціна 400 грн. за тонну рядового вугілля зростала до 700-800 грн. за тонну. Таким чином, на кожній тонні при старій владі заробляли близько 400 грн.».

Перший заступник Міністра заявив, що Уряд під керівництвом Арсенія Яценюка такі схеми ліквідував, і тепер цей ланцюжок виглядає таким чином: «шахта - ДП «Вугілля України» - генеруюча компанія/завод».

За його словами, за рахунок виключення посередників з технологічного процесу реалізації вугілля, концентрації всіх коштів, які повинні були надходити на зарплати шахтарів та на оплату електроенергії, додатковий дохід тільки у другому кварталі склав 150 млн. грн. в місяць. «Тобто до активних військових дій до 0,5 млрд. грн. бюджетних коштів ми могли вже заощадити», - повідомив Юрій Зюков.

«Ці схеми всі поламані, вони не дають спати спокійно тим людям, які в свій час їх винайшли, вони ходять по високих кабінетах, намагаються ці схеми реанімувати або подати під якимось іншим кутом. Але поки працює наш Уряд, жодна з цих схем працювати не буде», - підсумував Перший заступник Міністра.

 

версія для друку