українська російська англійська
У Мінекономрозвитку обговорили план реалізації програми підтримки "зеленої" модернізації економіки
04.11.2014 | 12:33
Прес-служба Міністерства економічного розвиту та торгівлі

Програма підтримки «зеленої» модернізації української економіки, ініційована Урядом Німеччини, вписується у контекст впроваджуваних в Україні стратегічних реформ і є актуальною через необхідність ощадного використання енергоресурсів. Про це йшлося під час зустрічі заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Ігоря Веремія з керівником Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) і представниками Посольства ФРН в Україні.

«Виклики, які постали перед Україною, змушують нас по-новому підійти до питань енергоефективності. Це стосується, передусім, підходів до будівництва й реконструкції житлових будинків, шкіл, лікарень та інших об’єктів на звільнених територіях Донбасу. З іншого боку, «зелена» економіка може стати «спусковим гачком» у зміні підходів до цієї сфери і в Уряді України й у державному та приватному секторах економіки», – наголосив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі.

Своєю чергою, Перший секретар, керівник відділу співпраці Посольства ФРН в Україні Даніела Берґельт зазначила, що «Програма підтримки «зеленої» модернізації української економіки», яку здійснюватиме Німецьке товариство міжнародного співробітництва, відповідає пріоритетним напрямкам реформування, а саме: децентралізації, стимулюванню державно-приватного партнерства, дерегуляції, а також розвитку малого й середнього підприємництва.

«Фокус програми на тому, аби забезпечити зростання економіки через бережливе ставлення до енергоресурсів», – зауважила Даніела Берґельт.

Сторони ствердили необхідність створення спільної українсько-німецької робочої групи, яка готуватиме пропозиції щодо конкретних кроків із реалізації програми. 

Довідково

Програма підтримки «зеленої» модернізації української економіки – новий проект, який передбачає три рівні реалізації (національний, регіональний та місцевий) і здійснюватиметься Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ упродовж 3 років – до 2017 року.

 

 

версія для друку