українська російська англійська
За останні п'ять років виробництво та реалізація молока ґатунку екстра в Україні зросло в 54 рази, - Андрій Дикун
05.11.2014 | 09:53
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

«Робоча група з питань молочного бізнесу, яку було створено при Міністерстві аграрної політики та продовольства України за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Європейського банку реконструкції та розвитку за участю провідних асоціацій виробників та переробників молока, активно працювала в 2014 році над змінами до законів України, які б дозволили експортувати якісну молочну продукцію до країн ЄС», - про це заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Андрій Дикун заявив під час прес-конференції в УНІАН.

«Міністерство аграрної політики та продовольства України вважає, що нові евроінтеграційні закони допоможуть диверсифікувати експорт, і ми бачимо готовність провідних молокопереробних підприємств інвестувати в адаптацію технологій, розробку нових продуктів та пошук нових ринків збуту. А це гарантує створення нових робочих місць в сільській місцевості, поліпшення торгівельного балансу та, найголовніше, забезпечення українців якіснішими молочними продуктами», - наголосив Андрій Дикун.

«За нашими попередніми оцінками, протягом найближчих п’яти років, за умови переорієнтації виробництва молочних продуктів для ринків ЄС, Близького Сходу та країн Азії, Україна зможе додатково виробляти близько 1,2 млн. тонн молока ґатунку екстра на рік з прибутком для виробника, що еквівалентно виробництву приблизно 150 сучасних молочних комплексів поголів’ям у 1 тис. корів», - сказав  представник інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак та додав, що аби диверсифікувати експорт, Україна повинна налагодити виробництво молочних міжнародно-визнаних продуктів високої якості, для виробництва яких необхідне лише молоко ґатунку екстра.

версія для друку