українська російська англійська
У структурі МОЗ створять Департамент громадського здоров'я, - Олександр Сич
05.11.2014 | 17:48
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

У структурі Міністерства охорони здоров’я України невдовзі буде створено Департамент громадського здоров’я. Відповідний структурний підрозділ виконуватиме функції ліквідованої Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечними захворювань. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич за підсумками засідання Уряду в середу, 5 листопада 2014 року.

Урядовець розповів, що міжнародні організації, які надають допомогу Україні у боротьбі з ВІЛ/СНІДом, занепокоєні тим, що протягом двох місяців, відколи триває процес ліквідації Служби,  жоден інший орган державної влади не перебрав на себе повноважень з протидії з соціально небезпечними хворобами.  «При спілкуванні з керівництвом ЮНІСЕФ і ЮНЕЙДС у вересні цього року на 69-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН я відчув, що наші міжнародні партнери та донори занепокоєні фактом ліквідації Служби. Я намагався переконати їх, що у структурі МОЗ буде створено відповідний підрозділ, який опікуватиметься питаннями боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом», - зауважив Віце-прем’єр-міністр України.

«Тож сьогодні під час обговорення Розпорядження про утворення ліквідаційної комісії за моїм поданням додано пункт 3, відповідно до якого Міністерству охорони здоров’я України доручено створити Департамент громадського здоров’я з покладенням на нього функцій ліквідованої Служби», - додав він.

Нагадаємо, що у середу, 5 листопада,  на засіданні Уряду було ухвалено Розпорядження «Про утворення комісії з ліквідації Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечними захворювань». Головою комісії затверджено заступника Голови Служби Олену Єщенко. У шестимісячний строк Голова комісії має прозвітувати про результати ліквідації.

Державна служба з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечними захворювань була ліквідована 10 вересня 2014 року Постановою КМУ № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».

 

 

версія для друку