українська російська англійська
Уряд пропонує встановити кримінальну відповідальність для "злодіїв у законі"
05.11.2014 | 19:43
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Під час засідання Кабінету Міністрів України 5 листопада схвалено проект Закону України «Про внесення змін до статті 255 Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності для «злодіїв у законі»)». Документ розроблений Міністерством внутрішніх справ і найближчим часом буде внесений на розгляд до Верховної Ради України.

Проектом запропоновано встановити кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років для осіб, які займають вище становище в злочинній ієрархії, так званих «злодіїв у законі». При обтяжуючих обставинах належність до такої категорії каратиметься позбавленням волі на строк до п’ятнадцяти років, або довічним ув’язненням.

Необхідність прийняття цього Закону вже давно стоїть на порядку денному, особливо зважаючи на досвід інших країн пострадянського простору в боротьбі з цим явищем.

Майже десять років тому аналогічний закон прийнято в Грузії. Таким же шляхом пішли в Російській Федерації та Молдові, де лише сам факт наявності статусу «злодія в законі» є злочином.

Фахівці сподіваються, що після прийняття і в нашій державі такого ж Закону «злодії в законі» з інших країн не будуть шукати притулку в Україні, а правоохоронні органи матимуть додатковий дієвий інструмент для боротьби з такими проявами організованої злочинності.

 

версія для друку