українська російська англійська
Польський досвід дозволить Україні уникнути помилок, - Віталій Лісовенко
06.11.2014 | 13:15
Прес-служба Міністерства фінансів

6 листопада заступник Міністра фінансів України Віталій Лісовенко взяв участь у Першому міжнародному форумі «Польський бізнес-день», який проходив у Києві. Зокрема, він виступив під час панельної дискусії «Як українському бізнесу не змарнувати час та скористатися Угодою з EU. Польський досвід».

Під час обговорення теми Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Геник Літвін та голова Польсько-української господарчої палати Яцек Пехота зазначали, що Україна має можливість уникнути помилок на шляху до асоціації з Європейським Союзом. Так, польський досвід може підготувати українських підприємців до входження на ринок ЄС.

Віталій Лісовенко погодився з польськими колегами, що Україні необхідно вчитися на чужих помилках і для цього необхідно опиратися на досягнення європейських країн.

«Кожна країна мала свій шлях. І, звичайно, немає абсолютно ідеальних моделей. Але на наш погляд саме досвід нашого сусіда, Польщі, є найближчим нам. Звичайно, ми будемо вивчати досвід інших країн, наприклад, Франції, Німеччини, інших країн ЄС. Та все ж краще почати з Польщі, яка є найближча до нас. Ми в 90-х роках були на більш-менш однакових стартових позиціях, зараз ми знаходимося на різних», - пояснив заступник Міністра фінансів.

За словами Віталія Лісовенка, усі зміни, які сьогодні потрібні державі, потребують змін до законодавства.

«Зараз працюють групи підтримки експертів з різних країн, і з Польщі також. Дуже цікавий досвід, зокрема, в нашій царині публічних фінансів. Цікаво, як побудована фіскальна система у Польщі, особливо в сенсі децентралізації, як ми зараз говоримо, дати більше прав на місця. Я думаю, що ми будемо багато брати з цього», - запевнив урядовець.

 

 

версія для друку