українська російська англійська
Обговорено галузеві політики та законодавство в енергетичній сфері України в контексті виконання зобов'язань за Конвенціями РІО
06.11.2014 | 14:04
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

6 жовтня  у приміщенні Міненерговугілля відбулося засідання круглого столу на тему «Галузеві політики та законодавство в енергетичній сфері України у контексті виконання зобов’язань за Конвенціями РІО».

Захід організовано Міністерством енергетики та вугільної промисловості України з метою  обговорення підготовлених звітів, а також відгуків експертів Міністерства стосовно запропонованих у звіті рекомендацій щодо подальшої роботи паливно-енергетичного комплексу України  із адаптації до принципів сталого розвитку.

Участь у засіданні взяли заступник Міністра Вадим Улида, фахівці та експерти департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики, управління з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва Міненерговугілля України, НЕК «Укренерго», представники ПРООН в Україні, керівники Інституту енергетики і автоматики НУБіП Україні та  Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУ У «КПІ», представники громадської ради при Міненерговугілля України.

У вступній промові Вадим Улида зазначив, що Міністерство здійснює підтримку роботи проекту ПРООН "Інтеграція положень Конвенцій РІО у національну політику України", метою якого є інтенсифікація процесу виконання положень трьох конвенцій ООН (про зміни клімату, про боротьбу з опустелюванням та деградацією земель, а також про збереження біорізноманіття), стороною яких є Україна, зокрема,  в енергетичній сфері. Також Вадим Улида наголосив, що важливим є обговорення результатів аналізу сильних і слабких сторін енергетичної політики щодо охорони земельних ресурсів від деградації, зміни клімату та збереження біорізноманіття, а також підготовки та апробації рекомендацій та законодавчого забезпечення щодо їх вдосконалення відповідно до положень Конвенцій  РІО.

З результатами експертної оцінки  в рамках проекту ГЕФ/ПРООН "Інтеграція положень Конвенцій РІО у національну політику України» ознайомила Керівник проекту ПРООН Олена Овчиннікова.

Про  основні зобов’язання України за Конвенціями РІО, зокрема  за Рамковою Конвенцією ООН про зміну клімату, поінформував  консультант ПРООН із РКООН про зміну клімату Павло Масюков. Щодо аналізу галузевих політик та законодавства України  у енергетичній сфері в контексті виконання зобов’язань за Конвенціями РІО виступив консультант ПРООН в Україні у енергетичні сфері  Віктор Каплун.

Учасники круглого столу обговорили SWOT-аналіз та аналіз прогалин (GAP-аналіз) політик, програм, планів, нормативних і законодавчих актів у галузі енергетики та  рекомендацій щодо їх вдосконалення у відповідності до положень Конвенцій РІО.

 

 

версія для друку