українська російська англійська
У Києві триває регіональна конференція "Грані культури Східного Партнерства"
06.11.2014 | 16:44
Прес-служба Міністерства культури

У Києві триває друга регіональна конференція «Грані культури Східного Партнерства». До заходу долучилися понад 120 делегатів з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України, а також гості з країн Європейського Союзу. Серед них представники органів влади та діячі культури, діяльність яких тісно пов’язана з культурою та її розвитком у регіоні Східного Партнерства.

«Дуже важливо нині збиратися таким поважним представництвом для обговорення конкретних програм, приходити до конкретних рішень і доносити усім рівням влади, як в Україні, так і Європі, що культура є стратегічною сферою життя країни, – зазначив Міністр культури України Євген Нищук. - Міжнародні форуми та конференції, що вже стають гарною традицією в Україні, дають нам розуміння, у яких координатах необхідно рухатися країні. Такі заходи допомагають по-іншому побудувати роботу усієї сфери культури, залучаючи представників державних органів, громадського сектору. Ми говоримо не лише про важливість культури, а й вибудовуємо реальні інструкції з впровадження реальних програм і втілення їх в Україні, а завдяки цьому - ще більшої інтеграції у європейському культурному просторі. Також це можливість, використовуючи вже існуючий досвід, «вилікувати» ті території, що були визволені від проросійських терористичних угруповань, і відбудувати не лише зруйновану інфраструктуру, а заповнити ці території культурними програмами».

У рамках конференції обговорять ініціативи формування професійних культурних мереж і розширення мереж професійних контактів у країнах Східного партнерства та ЄС, процеси реформування культурної політики, нові підходи для посилення ролі культури як стратегічної рушійної сили для соціального, гуманітарного та економічного розвитку, використання досвіду реалізації культурної політики країн ЄС на країни Східного Партнерства. У професійних обговореннях візьмуть участь Лучано Глоор – керівник Бюро моніторингу та інституціонального розвитку (RMCBU) програми EuroEast Culture, Ренате Утцшмід – керівник програми EuropeAid з Брюселю, Удо Фолкерс – представник консорціуму RMCBU (Італія), Еліза Калозі – з відділу мистецтв і культури Міжнародного товариства «Elias Canetti», (Русе, Болгарія), Лука Бергамо - Генеральний секретар Culture Action Europe (Брюссель, Бельгія).

Робота також проходитиме у національних групах Східного Партнерства – з метою вивчення місцевої специфіки, досягнень і викликів, що стоять перед кожною з країн-учасниць, і які необхідно враховувати при розробці спільної позиції. Такий підхід сприятиме формуванню глибокого бачення спільної співпраці у сфері культури.

Друга регіональна конференція «Грані культури Східного Партнерства» завершиться 7 листопада 2014 р.

 

 

версія для друку