українська російська англійська
Андрій Вишняк: Сьогодні здійснюється робота над формуванням нової моделі молодіжної політики
06.11.2014 | 17:24
Прес-служба Міністерства молоді та спорту

Низький рівень ефективності у формуванні та використанні молодіжного ресурсу, нинішній стан та криза молодіжної політики в Україні не відповідають соціальним запитам молоді та є загрозою для національної безпеки. На цьому наголосив Перший заступник Міністра молоді та спорту України Андрій Вишняк під час експертної зустрічі щодо удосконалення молодіжної політики з представниками Одеської, Львівської та Дніпропетровської областей.

За його словами, для вирішення цих проблем сьогодні здійснюється робота над формуванням нової моделі молодіжної політики.

Зокрема, підготовлено проект Концепції Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2016-2020 роки, яка проходить етап широкого громадського обговорення за участю науковців, представників молодіжних організацій, заінтересованих органів виконавчої влади.

«Йдеться про принципово нове бачення молодіжної політики в цілому. Концепція має комплексний характер, і передбачає шість пріоритетів з урахуванням функціональної специфіки Міністерства молоді та спорту. Це створення системи неформальної освіти, зайнятість, житло, здоров’я, громадянськість і патріотизм, партнерська підтримка молоді тимчасово окупованих територій та з числа вимушених мігрантів», - сказав Андрій Вишняк.

 Він також зазначив, що завданням та сутністю новостворюваного механізму молодіжної політики є відмова держави від патерналізму, утвердження партнерської моделі взаємодії держави і молодіжних громадських організацій, подолання відірваності центрів прийняття рішень від молодіжного середовища на місцях та посилення громадського контролю над реалізацією молодіжної політики з можливістю відкликання в разі неефективних виконавців за ініціативою зборів молодіжних організацій.

Андрій Вишняк поінформував експертів про нові складові механізму молодіжної політики. Зокрема,  щодо проекту утворення молодіжних центрів багатофункціонального спрямування, які стануть осередками по роботі з молоддю, в усіх областях України. Ще один важливий момент - підготовка молодіжних працівників, які забезпечуватимуть формування молодіжної політики в різних сферах суспільного життя.

«Процес підготовки відбуватиметься у форматі проведення семінарів-тренінгів та модулів. Відповідальним за підготовку молодіжних працівників є Державний інститут сімейної та молодіжної політики. Волонтерські організації, які будуть об’єднані в асоціацію, а їх діяльності буде надано системний характер», - додав перший заступник Міністра.

Андрій Вишняк закликав представників громадських організацій до системної та тривалої роботи.

У ході обговорення з боку експертів було порушено низку проблемних питань. Зокрема, щодо структуризації діяльності всеукраїнських громадських організацій та об’єднань на рівні областей і районів, співпраці із європейськими країнами у сфері молодіжної політики, працевлаштування і патріотичного виховання молоді, створення будинку молоді та інші.

версія для друку