українська російська англійська
Понад 6 тисяч рятувальників та 900 одиниць техніки ДСНС захищатимуть від надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період
07.11.2014 | 14:56
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Нині одним із пріоритетних завдань Державної служби з надзвичайних ситуацій є забезпечення готовності всіх формувань сил Служби до дій в умовах осінньо-зимового періоду. Саме з метою реалізації цього завдання, ДСНС України було розроблено План протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду 2014 - 2015 років, який 14 жовтня був затверджений Віце-прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Про це повідомив сьогодні, 7 листопада, під час брифінгу директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Григорій Марченко.

Зокрема, він зазначив, що метою Плану є визначення порядку спільних дій формувань під час протидії загрозам осінньо-зимового періоду та забезпечення ефективного управління силами у разі загрози або виникнення можливих надзвичайних ситуації.

«Відповідно до Плану було визначено 8 районів оперативного реагування по всій території країни. Крім того, проведено розрахунки сил та засобів ДСНС, Міненерговугілля, Укравтодору, Державтоінспекції МВС, Укртелекому та комунальних служб по кожному району і в цілому по Україні. Всього до реагування на надзвичайні ситуації взимку оперативно готові реагувати понад 25 тисяч чоловік особового складу та 7 тисяч одиниць основної техніки. Від ДСНС України визначено 6 тисяч 300 осіб та понад 900 одиниць основної техніки»,- повідомив Григорій Марченко.

Він також зауважив, що у разі виникнення надзвичайних ситуацій, на базі центрального апарату ДСНС України та територіальних управлінь, розгортатимуться оперативні штаби. У випадку погіршення погодних умов рятувальники ДСНС України спільно з Укравтодором, обленерго та комунальними служб забезпечуватимуть стале транспортне сполучення та електропостачання населених пунктів.

«З метою попередження випадків переохолодження та надання допомоги населенню у разі пониження температури повітря до аномальних значень, розгортатимуться понад 550 пунктів обігріву. Також ми підготували близько 320 одиниць техніки підвищеної прохідності, які під час знеструмлення населених пунктів доправлятимуть аварійні бригади обленерго у важкодоступні місця», - сказав Григорій Марченко.

Директор Департаменту поінформував, що в територіальних органах і підрозділах ДСНС підготовлено до виконання завдань в зимовий період інженерну (190 одиниць), спеціальну і снігоочисну техніку (130 одиниць), а також газо-електрозварювальне обладнання (60 комплектів).

Григорій Марченко також зазначив, що в цілому, сили ДСНС готові забезпечити захист населення і територій від надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період та оперативно реагувати у разі їх виникнення.

 

 

 

версія для друку