українська російська англійська
Євген Нищук доніс громадськості позицію Мінкультури щодо забудови історичного центру Києва
07.11.2014 | 14:36
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Міністр культури України Євген Нищук на брифінгу в Будинку Уряду 7 листопада доніс громадськості позицію Міністерства  культури щодо забудови історичного центру Києва.

Він повідомив, що нова науково-методична рада при Міністерстві культури висловила зауваження до Генерального плану Києва до 2025 року, оскільки у новому Генплані кількість історичних ареалів зменшується з 5 до 2; місто позбувається майже 500 га зеленої рекреаційної зони, яка відводиться під забудову;  скасовується регламентація поверховості (у діючому плані 27 м), що дозволить робити високі забудови, що неприпустимо, коли йдеться про історичні ареали, де визначаються межі і режими використання територій пам’яток та їх охоронних зон.

«Ми намагаємося, щоб всі зацікавлені особи врахували наші зауваження, щоб історико-культурний опорний план міста Києва був таким, який би унеможливлював високі забудови, який би дійсно зберігав всі історичні ареали міста Києва. Це наша головна мета», - сказав Євген Нищук.

Водночас він зауважив, що останнім часом у ЗМІ «активізувалися яскраві представники люстрованого світу», колишні працівники розформованого департаменту культурної спадщини Мінкультури, які ще у 2011 році затвердили Генплан Києва без погодження Київської держадміністрації, без широкого обговорення, без винесення деяких деталей науково-методичної ради, які зараз намагаються довести свою правоту.

Євген Нищук також наголосив, що Уряд вже затвердив важливі рішення, що стосуються забудов у зонах культурної спадщини. Це, зокрема,  Порядок надання органами охорони культурної спадщини дозвільних документів та  введення мораторію на будівництво поблизу об'єктів національної і всесвітньої спадщини.

версія для друку