українська російська англійська
Інна Совсун: МОН забезпечить право на здобуття освіти дітям зі Сходу України
07.11.2014 | 15:30
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Міністерство освіти і науки України працює над вироблення механізму забезпечення права на здобуття повної середньої та вищої освіти для дітей, які проживають на територіях Донецької та Луганської областей, що тимчасово контролюються терористами. Про це заявила Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун на брифінгу перед початком прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України в п’ятницю, 7 листопада.

«У Міністерстві освіти і науки працюють над тим, щоб забезпечити право на освіту тих дітей, які зараз проживають на територіях, що незаконно контролюються терористами», - наголосила Перший заступник Міністра.

Вона зазначила, що питання забезпечення права на навчання дітей зі східних регіонів України є надзвичайно актуальним. Міністерство разом з експертами уже виробило певні підходи до розв’язання цієї проблеми: «Основні підходи напрацьовані. Ми визнаємо, що ці діти з контрольованих терористами територій, які хочуть навчатися в Україні, повинні мати можливість це зробити. Оскільки ми повинні забезпечити права цих дітей, то зараз думаємо над різними механізмами. Треба зрозуміти, яким чином ці діти можуть, виїхавши на інші території України, отримати український атестат», - наголосила Інна Совсун.

Вона зазначила, що в цілому зрозумілим є те, що цим дітям однозначно треба буде скласти іспити, щоб продемонструвати свої знання програми 11-го класу: «Але яким чином це буде зроблено, ми зараз обговорюємо різні варіанти».

Як зазначила Перший заступник Міністра, очевидно, що для вступу до вузів, необхідно буде складати ЗНО. «Оскільки цього року, принаймні з української мови та літератури, зовнішнє незалежне оцінювання співпадає з державною підсумковою атестацією, то це їм одразу може зараховуватися. Але залишаються інші предмети, які їм потрібно буде у якомусь форматі доскласти. У якому вигляді це буде зроблено - рішення ще не прийнято», - підкреслила Інна Совсун.

За її словами, також розглядається варіант, коли діти, які проживають на територіях, незаконно контрольованих так званими ДНР і ЛНР, зможуть у рамках майбутньої вступної компанії додатково здати ті чи інші іспити на базі документа про отримання середньої освіти або атестата про неповну середню освіту. Крім того, вони зможуть пройти ЗНО в терміни, які будуть спеціально встановлені для таких дітей.

Крім того, поки що невирішеним залишається питання визначення середнього балу атестата випускника школи: «Відповідно до умов прийому, вступникам вираховується середній бал атестату. Вочевидь, для цієї категорії вступників цей бал можна рахувати як «0», але тоді вони опиняються в гірших умовах ніж інші. Тому треба іншим чином цей середній бал порахувати».

При цьому Перший заступник Міністра наголосила, що МОН у жодному разі не визнає будь-які документи про отримання освіти, видані так званими ДНР, ЛНР чи іншими подібними організаціями.

 

 

 

версія для друку