українська російська англійська
Мінкультури відстоює збереження історичного центру Києва
07.11.2014 | 18:42
Прес-служба Міністерства культури

7 листопада 2014 року Міністр культури України  Євген Нищук  під час брифінгу в Будинку Уряду розповів про позицію Мінкультури щодо  затвердження  історико-архітектурного опорного плану м. Києва: «Міністерство культури чітко підкреслює – призупинення дії п’ятого пункту наказу Мінкультури  від 21.10.2011 № 912/0/16-11– це не зелене світло забудовникам, як про це кажуть деякі ЗМІ. А навпаки – виправлення ситуації із забудовою, яка створювалось руками одіозного керівництва департаменту охорони культурної спадщини при Мінкультури, прагнення попередити злочини, пов’язані із забудовою історичного центру Києва. Наша мета –  аби історико-архітектурний опорний план м. Києва був таким, який не допустить навіть натяку на спотворення центру міста».

Міністерство культури України своїм наказом  від 29 жовтня 2014 року № 911 призупинило дію  попереднього наказу від 21 жовтня 2011 р.  № 912/0/16-11  у частині, що стосується затвердження «Історико-архітектурного опорного плану м. Києва; межі та режими використання зон пам’яток та історичних ареалів м. Києва». Цим самим унеможливлюючи будь-які порушення процедури прийняття Генерального плану розвитку Києва до 2025 року.

Окремо слід пояснити, що при розробці Генплану міста обов’язковим є наявність історико-архітектурного опорного плану і Міністерство культури України в цьому процесі затверджує межі території пам’яток, їх зони охорони, межі історичних ареалів міста та режими використання цих територій. Та Міністерство культури України у цьому випадку не є замовником, виконавцем чи зацікавленою стороною у цих роботах.

 

версія для друку