українська російська англійська
Олександр Шлапак: Держава допомагатиме тим, хто вирішив переїхати із зони ведення бойових дій
08.11.2014 | 10:45
Прес-служба Міністерства фінансів

«Ми будемо платити виключно тим шахтам, які сьогодні перебувають на території, яку контролюємо. Це вимушене рішення, оскільки ми не маємо можливості багато в чому на сьогодні забезпечувати фінансування на тих територіях, які не контролюємо», - про це 7 листопада заявив Міністр фінансів Олександр Шлапак у прямому ефірі телеканалу 1+1 в програмі «ТСН».

За словами урядовця, на територіях, де ведеться АТО, на сьогодні дуже складна ситуація із банківською, бюджетною та казначейською системами. І ризик перевезення туди готівки є надзвичайно високим.

«Ризик, в тому числі для людей, які будуть це робити. Ось чому, у випадку якщо людина хоче працювати і отримувати всі виплати, вона повинна приїхати на велику країну і зареєструватися відповідним чином», - пояснив Олександр Шлапак.

Держава допомагатиме тим, хто вирішив переїхати із зони ведення бойових дій. Так, ті бюджетні організації, які можуть виконувати свої завдання, можуть переїхати хоч завтра на територію України. Як зазначив Міністр, десять вищих навчальних закладів уже переїхали на територію і отримуватимуть всю необхідну фінансову підтримку, в тому числі заробітну плату, а студенти – стипендію. Так, Донецький Університет перебрався у Вінницю, і місто гостинно зустріло його.

«Вінниця надасть студентам тимчасове житло, держава буде платити за це житло, держава буде платити за їхнє навчання до кінця цього семестру, - прокоментував Олександр Шлапак. - Для бюджетників буде продовжувати платити за навчання, а той хто оплачував його в Донецьку, той буде оплачувати його і в Вінниці».

Із шахтами ситуація значно складніша. Уряд пропонує свій варіант вирішення проблеми людей, які там працюють: їм допомагатимуть знайти роботу, і вони отримуватимуть виплачувати соціальні виплати.  

«Ми будемо пропонувати наступний варіант: якщо шахтарі, або працівники шахтового управління приїдуть на велику територію і в нас будуть вакансії, то ми із задоволенням приймемо їх на роботу. У випадку ж, якщо таких вакансій не буде, то вони будуть реєструватися на біржі для безробітних, будуть отримувати певні виплати, а далі шукатимуть собі роботу. А ми будемо їм допомагати», - сказав Олександр Шлапак.

Разом з тим, передбачається допомагати оплачувати піднайом житла і комунальні послуги на перший час.

Міністр фінансів роз’яснив: «Ми домовилися, що за цей час, а це три місяці, людина має сама собі знайти роботу, якщо мова не йде про пенсіонерів. Або довести, що роботу знайти не може. Тоді, будемо продовжувати допомагати такій людині».

Коментуючи ситуацію із постачанням газу та електроенергії на Донбас, урядовець пояснив, що не можна допустити створення там гуманітарної катастрофи.

«Ми знайдемо можливість компенсувати поставлений туди газ і електроенергію за рахунок тих видатків, які мали би здійснити  на Донбас», - запевнив Олександр Шлапак.

 

версія для друку