українська російська англійська
Дмитро Булатов: Генеральна Асамблея ООН підтвердила правильність курсу реформи спорту в Україні
10.11.2014 | 09:56
Прес-служба Міністерства молоді та спорту

Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй (ООН) своєю резолюцією підтвердила правильність курсу реформи спорту в Україні, сказав Міністр молоді та спорту Дмитро Булатов. "Історичне рішення Генеральної Асамблеї ООН про те, що необхідно посилити автономію спорту, підтвердило правильність реформування галузі фізичної культури та спорту України, – сказав Дмитро Булатов. – Адже ключові зміни у проекті реформи спортивної галузі України, що була публічно представлена на початку жовтня, це автономність та саморегульованість спорту. І тому держава має відійти від управління спортом".

За словами президента Федерації спортивного права України Олександра Кошового, резолюція ООН ще більше підвищила статус спорту у світі. Адже раніше законодавчо принцип автономії спорту було закріплено тільки Міжнародним олімпійським комітетом в Олімпійській хартії. "ООН визнала автономію спорту як основоположний принцип спортивної діяльності, тим самим підвищивши статус спорту як унікального явища. Враховуючи, що робоча група ще в жовтні запропонувала у проекті нового Закону України "Про фізичне виховання та спорт" визнати та покласти в основу всіх його положень саме цей принцип автономії спорту в Україні, є сподівання, що законодавці прислухаються до думки авторитетих організацій - ООН та Міжнародного Олімпійського комітету (МОК), та приймуть нарешті зміни до законодавства про спорт. А президент НОК України може стати першим президентом НОК у світі, хто дієво підтримає пропозицію Томаса Баха щодо посилення автономії спорту у своїй країні", – сказав Олександр Кошовий.

Нагадаємо, у жовтні на спортивному конгресі у Києві робоча група з питань реформування галузі фізичної культури та спорту України представила проект реформи сфери фізичного виховання та спорту України, а також проект нової редакції Закону України "Про фізичне виховання та спорт». ООН на 69-й черговій сесії у Нью-Йорку ухвалила резолюцію з автономії міжнародного олімпійського руху. Голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах закликав президентів 205 національних олімпійських комітетів посилити автономію спорту в їх країнах.

 

версія для друку