українська російська англійська
Одеські медики впроваджують сучасні технології світового рівня
10.11.2014 | 11:26
Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

Перебуваючи в Одесі, в.о. Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець відвідав Одеський національний медичний університет, де нещодавно відкрився надсучасний учбово-інноваційний центр практичної підготовки лікарів, аналогів якому немає не лише в Україні, але й в багатьох країнах Європи.

Тренінговий центр складається з шести залів, укомплектованих найновішим симуляційним обладнанням, яке дозволяє повністю імітувати стан пацієнтів будь-якого віку з різноманітними захворюваннями. Серед симуляторів – Traumaman для відпрацювання хірургії нестандартних травм, у тому числі, отриманих під час військових конфліктів, що дозволяє використовувати його для підготовки лікарів, які беруть участь в АТО. Симулятори Simbionix використовуються для відпрацювання лапароскопічних та ендоскопічних операцій. Останнім досягненням світових технологій в сфері візуалізації анатомічної будови людини у повний зріст та відтворення роботи та порушень різних систем органів в 3D і 4D моделях є стіл з сенсорним екраном Anatomage.

Офтальмологічний симулятор Immersive Touch дозволяє повністю відтворювати мікрохірургічні операції на очах. Слід зазначити, що таких приладів у світі всього два – один в Чикаго, та один в Одесі. Також у центрі використовуються роботи Gaurmard найвищого рівня реалістичності, які можуть дихати та розмовляти з лікарем, та дозволяють навчити студентів навичкам прийняття пологів, серцево-легеневої реанімації, реанімації новонароджених, допомоги в невідкладних клінічних ситуаціях тощо.

Василь Лазоришинець зазначив, що як практикуючий кардіохірург, тренінгові центри такого рівня він бачив лише в США та Франції. «Сучасне симуляційне обладнання та інформаційні технології дозволяють медикам на найвищому рівні відпрацювати практично усі найбільш розповсюджені стани, що зустрічаються в клінічній практиці, а також рідкісні патології. Наявність такого обладнання є величезним кроком вперед для одеської медичної освіти та ставить її на рівень розвинених європейських країн», - зазначив він.

Також керівник МОЗ завітав до університетської клініки ОНМедУ, де відвідав відділення репродуктивної медицини та нещодавно відкритий ангіографічний операційний блок, обладнаний ангіографом Toshiba останнього покоління та іншим передовим устаткуванням.

 

 

версія для друку