українська російська англійська
НАК "Нафтогаз України": Україна отримує за реверсом близько 30 млн. куб. м газу на добу
10.11.2014 | 14:30
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна зараз отримує за реверсом близько 30 млн. куб. м газу на добу. Про це повідомив тимчасово виконуючий обов’язки заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Колупайло на брифінгу під час прес-дня Уряду для представників регіональних та загальнодержавних ЗМІ 10 листопада 2014 року.

«У нас на сьогодні стабільні надходження газу за реверсом в обсязі 30 млн. кубометрів на добу», - зазначив Юрій Колупайло.

Зокрема, наголосив він, минулого тижня вдалося вийти на рекордний показник реверсу через Словаччину. «Ми отримали зі Словаччини рекордні обсяги реверсу - 30,9 млн. куб. м газу при планових 27 млн. куб. м газу за рахунок удосконалення системи подачі. Була спільна робота спеціалістів «Укртрансгазу» і наших словацьких партнерів, у результаті чого ми покращили пропускну здатність», - зазначив т. в. о. заступника голови правління «Нафтогазу».

При цьому він зазначив, що Україна купуватиме природний газу у Російської Федерації лише в необхідних їй обсягах: «На сьогодні ми в Росії купуватимемо газ по мірі необхідності».

Він зауважив, що, починаючи з 2004 року, в Україні спостерігається тенденція скорочення споживання газу. «Якщо в 2004 році ми споживали 75 млрд. кубометрів газу, то станом на 2013 рік ми спожили 50,4 млрд. кубометрів газу. Відповідно до завдань Уряду та ситуації, яка склалася з постачанням газу в країні, ми повинні скоротити споживання газу ще на 30% порівняно з минулим опалювальним періодом», - заявив Юрій Колупайло.

Він додав, що НАК «Нафтогаз України» спільно з Держенергоефективності, Мінрегіоном та Міненерговугілля вживає заходи із енергоефективності та енергозбереження. Однак, обсяг споживання газу в державі поки що перевищує добовий ліміт, особливо у промисловості.

 

версія для друку