українська російська англійська
У МЗС відбулося III засідання українсько-турецької групи стратегічного планування
10.11.2014 | 15:25
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

10 листопада 2014 року в Україні з робочим візитом перебуває Міністр закордонних справ Турецької Республіки Мевлют Чавушоглу. Основною метою візиту є проведення Третього засідання Спільної групи стратегічного планування – двостороннього органу в рамках механізму стратегічного партнерства між двома державами. Зазначене засідання стало підготовчим етапом до IV засідання українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня під співголовуванням президентів двох держав, яке заплановане ближчим часом після формування уряду в Україні.

Під час переговорів міністри предметно обговорили широкий спектр питань практичного співробітництва між Україною та Туреччиною, а також регіональної та міжнародної проблематики. Особливу увагу глави зовнішньополітичних відомств приділили питанням реалізації конкретних проектів, що існують на двосторонньому порядку денному. Домовились надати поштовх розвитку українсько-турецького співробітництва в аерокосмічній, енергетичній та військово-технічній сферах.

Детально обговорено ситуацію на сході України та в АР Крим. У цьому контексті Міністр закордонних справ Туреччини наголосив на безперечній підтримці України, її територіальної цілісності, недоторканості міжнародно визнаних кордонів та єдності нашої держави. Окремий наголос був зроблений на консолідації зусиль з метою захисту прав кримських татар, які потерпають під тиском окупаційних властей в Криму.

У розрізі багатосторонньої взаємодії першочергова увага була приділена пріоритетній для обох сторін тематиці європейської інтеграції, яка є традиційною на порядку денному переговорів між МЗС України і Туреччини.

Не оминули міністри і питання зміцнення безпеки в Чорноморському регіоні, де стратегічний баланс та атмосферу довіри було суттєво підірвано російською агресією проти України.

 

версія для друку