українська російська англійська
Мінсоцполітики: Триває надання компенсацій на оплату житлово-комунальних послуг
10.11.2014 | 17:45
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Урядом запроваджено з 1 липня 2014 року нову програму підтримки населення в оплаті житлово-комунальних послуг – компенсацію додаткових витрат на оплату послуг централізованого опалення, постачання гарячої води і газопостачання у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на ці послуги. Про це повідомив Директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко під час прес-дня Уряду для представників регіональних та загальнодержавних ЗМІ 10 листопада 2014 року.

За його словами, право на отримання компенсації мають сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

«Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за комунальні послуги у межах норм споживання після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів», - зазначив Віталій Музиченко.

Він також нагадав, що соціальна підтримка в оплаті житлово-комунальних послуг надається також у вигляді пільг, якими користується близько 5,6 млн. осіб (ветерани війни, діти війни, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветерани військової служби, багатодітні сім’ї тощо.). Залежно від категорії пільговиків знижка в оплаті послуг надається в розмірі від 25 до 100 відсотків.

Для розрахунку та отримання компенсації необхідно звернутися до місцевого органу соціального захисту населення.

 З прикладами розрахунків компенсації можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики за посиланням: http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=166402&cat_id=36392

 

версія для друку