українська російська англійська
Завдяки співпраці ДСНС з міжнародними колегами, ми зможемо застосувати передові надбання заради ефективної допомоги людям, – С. Бочковський
10.11.2014 | 18:06
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Нині на Державну службу з надзвичайних ситуацій, у зв’язку з проведенням на Сході України антитерористичної операції, покладено надзвичайно важливу місію – гарантування безпечного переміщення людей з небезпечних територій та соціальний захист кожного, хто звертається до Служби порятунку за допомогою. Саме тому ДСНС України прагне вивчити досвід міжнародних колег та впровадити новітні передові надбання заради ефективної допомоги тимчасово переміщеним особам. Першим кроком на шляху до цього стало підписання Меморандуму про співробітництво між Регіональним Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні та Державною службою України з надзвичайних ситуацій. Сьогодні, 10 листопада, Голова ДСНС України Сергій Бочковський та Регіональний представник УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек  узгодили порядок подальшої співпраці та спільну програму допомоги внутрішньо переміщеним особам, що проживають на території України.  

На початку зустрічі Голова ДСНС України Сергій Бочковський подякував міжнародним колегам за підтримку та допомогу не лише Службі порятунку, але й кожному українцю. Він зазначив, що наша держава зараз, як ніколи потребує надійних партнерів та друзів, які допоможуть гарантувати українцям безпечне та спокійне життя.

“Оскільки наша країна вперше  опинилася в такій складній ситуації, я вважаю, що ми зможемо почерпнути нові знання у наших досвідчених друзів. Ми вже навчилися злагоджено та продуктивно працювати зі всіма представниками органів влади у вирішенні проблем людей, доставляти гуманітарні вантажі та координувати роботу всіх служб України заради допомоги кожному громадянину. Ми маємо велике бажання – допомогти людям відчувати себе захищеними. Проте, на жаль, часом потребуємо допомоги та консультацій фахівців у вирішенні різноманітних проблемних питань. Саме завдяки Меморандуму, спільно з УВКБ ООН ми визначимо пріоритетні напрямки надання гуманітарної допомоги, а саме створимо робочу групу з питань надання притулку і непродовольчої гуманітарної допомоги. Також розроблятимемо та впроваджуватимемо нові механізми зустрічі переміщених людей на залізничних станціях. Розробимо систему, що сприятиме добровільному поверненню та воз’єднанню родин”,- зазначив Сергій Бочковський.

У свою чергу, Олдріх Андрисек зауважив, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій є однією із найбільш активних та дієвих державних структур,  яка із самого початку намагалась реагувати на запити внутрішньо переміщених осіб і надалі продовжує це робити якісно та оперативно.  Результатом спільної співпраці є сотні тонн гуманітарних вантажів, які були доставлені рятувальниками до місць призначення.

“Ми співпрацюємо з Державною службою України з надзвичайних ситуацій вже не перший місяць. За цей час ми зрозуміли, що рятувальники допомагають людям не за наказом, а за покликом душі. Ми надавали і продовжуємо надавати для України гуманітарну допомогу і переконані в тому, що Служба порятунку оперативно доправить її для людей. Ми дякуємо за те, що ДСНС України надає нам складські приміщення для зберігання вантажу та гарантує нам логістичну підтримку. Спільними зусиллями ми зможемо забезпечити людей всім необхідним та допоможемо адаптуватися на новому місці проживання”, - сказав Олдріх Андрисек.

На знак подальшої плідної співпраці та дружніх відносин, Голова ДСНС України вручив пану Олдріху символ незламного духу українського народу – булаву з жовто-блакитною стрічкою, а також книгу про Україну.

Довідка

Відповідно до Меморандуму про співробітництво між Регіональним Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні та Державною службою України з надзвичайних ситуацій здійснюватиметься моніторинг та аналіз ситуації щодо внутрішнього переселення, сторони будуть впроваджувати спільну програму допомоги внутрішньо переміщеним особам, що проживають на території України.  Така співпраця буде посилена у питаннях координації державних органів та міжнародних організацій шляхом участі у робочих групах та зустрічах Міжвідомчого штабу з питань координації дій по роботі з переселенцями.

УВКБ ООН продовжить надавати у рамках свого мандату гуманітарну допомогу для найбільш незахищених категорій, в той час як Служба порятунку забезпечуватиме зберігання цієї допомоги на  складах, транспортування та логістичну підтримку.  Зокрема документ передбачає здійснення повітряних  та наземних перевезень гуманітарних вантажів до місць проживання переселенців та розповсюдження гуманітарної допомоги – непродовольчих товарів та продуктових наборів тривалого зберігання.

Агентство ООН у справах біженців також планує надати технічну допомогу  - найкращі міжнародні практики та технічне обладнання -  для посилення ефективності реагування ДСНС України та пришвидшення координації питань щодо допомоги  переміщеним особам.

 

 

версія для друку