українська російська англійська
Сьогоднішнє завдання галузі - залучення до роботи невикористаного потенціалу цукрових та спиртових заводів, - Ігор Швайка
11.11.2014 | 09:15
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

«Сьогоднішнє завдання галузі – залучення до роботи невикористаного потенціалу цукрових та спиртових заводів», -  сказав Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка під час візиту до Німеччини в коментарі одному з німецьких друкованих видань.

«Внутрішній ринок наразі споживає менше, ніж виробляє, і велика кількість заводів наразі просто законсервована в роботі. Питання раціонального використання енергоресурсів в умовах війни з РФ є дуже актуальним для нас. Самозабезпечення підприємства енергією – кінцева мета модернізації наших заводів, про яку ми наразі говоримо. Сьогодні говоримо про технічну модернізацію та збільшення виробництва біоетанолу на основі існуючих потужностей, адже наша країна має достатній сировинний рівень для налагодження та безперебійного функціонування цього виробництва. Ми отримали можливість ознайомитися з досвідом німецьких колег. Наразі нам вдалося налагодити контакти для подальшого здійснення ділових місій щодо розвитку галузі на території України», - підкреслив Міністр.

Також про можливість українських молодих фахівців та студентів отримати практику на одному з насіннєвих заводів компанії зі світовим ім’ям очільник Мінагрополітики говорив з керівництвом компанії KWS у майнбах.

Зокрема, нещодавно в Україні Ігор Швайка зустрічався з представниками німецької компанії KWS SAAT AG. Сторони обговорили питання будівництва нового заводу у Кам’янці-Подільському. В Україні представництво компанії працює вже понад 20 років. Переважна частина насіння гібридів кукурудзи, соняшнику та жита розмножується та доробляється в Україні.

Під час зустрічі у Німеччині Міністр відзначив необхідність в отриманні практики на світових виробництвах студентами українських вишів та молодими фахівцями.

Голова Ради директорів KWS Філіп фон дем Буше запевнив, що німецька сторона зацікавлена в залученні молодих фахівців до роботи в сфері селекції.

У свою чергу представник компанії KWS в Україні Олександр Федоров наголосив, що практика спілкування інвестора з галузевим Міністром до цих пір була нереальною до виконання та подякував Ігорю Швайці за відкриту позицію та зміцнення позитивного іміджу рідної країни в світі.

За результатами зустрічей сторонами домовлено про планування подальшої роботи та здійснення місій для практичних домовленостей вже найближчим часом.

версія для друку