українська російська англійська
НКЦПФР завершує роботу над Положенням про функціонування фондових бірж
11.11.2014 | 10:35
Прес-служба Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення «Про затвердження Змін до Положення про функціонування фондових бірж» на своєму засіданні 4 листопада 2014 року.

Директор департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж Комісії Ірина Устенко повідомила: «Робота над вдосконаленням даного Положення тривала не один місяць, оскільки регулятор хотів отримати пропозиції та побажання від представників фондового ринку та усіх зацікавлених осіб. Так, наразі до документу внесені фінальні зміни та погоджено його текст з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та Державною службою фінансового моніторингу. Ми сподіваємося, що завдяки спільним зусиллям ми розробили ефективний механізм для функціонування фондових бірж на вітчизняному ринку цінних паперів».

Торговельним майданчикам доведеться оновити програмно-технічне забезпечення біржової торгівлі для впровадження визначення ліквідності цінних паперів. Крім того, фондовим біржам надана можливість не використовувати при розрахунку біржового курсу біржові договори, які мають ознаки маніпулювання, а також встановлено вимогу визначати біржовий курс цінного папера без урахування угод, в яких центральний контрагент виступає як покупець цінного папера. При цьому заборонено укладати біржовий контракт за заявками, які подають різні учасники біржових торгів в інтересах одного і того ж клієнта.

Найближчим часом нормативно-правовий акт буде направлено до Мінюсту. Нагадаємо, що після набрання ним чинності фондовим біржам буде надана можливість привести свою діяльність у відповідність до вимог Змін протягом трьох місяців, а стосовно деяких окремо узятих нововведень Положення – протягом року.

 

версія для друку