українська російська англійська
Олег Наливайко розповів про шляхи роздержавлення ЗМІ
11.11.2014 | 14:35
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко в прямому ефірі Громадського телебачення відповів на питання журналістів щодо реформування друкованих державних і комунальних ЗМІ, перспектив створення суспільного телерадіомовлення, майбутнього регіональних державних мовників.

«Держкомтелерадіо підготував і передав на розгляд Уряду проект Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації та їх редакцій», - зазначив Олег Наливайко. - Його метою є обмеження впливу органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування на діяльність друкованих засобів масової інформації». Голова Держкомтелерадіо розповів про шляхи реформування друкованих ЗМІ, про можливості трудових колективів стати дійсними господарями своїх ЗМІ, зробити їх незалежними, звільнивши від тиску влади.

На питання, чи планується навчання трудових колективів, стажування журналістів, які багато років поспіль основним своїм завданням вважали висвітлення діяльності влади, Олег Наливайко відповів, що Держкомтелерадіо, Національна спілка журналістів України у співдружності з Радою Європи готові надати допомогу журналістським колективам ідеями, обміном досвіду, стажуванням. Є плани створити єдине рекламне агентство для реформованих регіональних ЗМІ, яке б допомогло стати їм фінансово незалежними та успішними медіа.

«Закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та проект Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації та їх редакцій», який, сподіваюсь, буде схвалено Урядом та проголосовано новим складом Верховної Ради – це реальні кроки держави щодо створення в Україні дійсно незалежних ЗМІ, підконтрольних не владі, а суспільству», - зазначив Олег Наливайко. 

 

версія для друку