українська російська англійська
Мінсоцполітики високо цінує підтримку урядом Канади сфери реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх
11.11.2014 | 18:16
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Мінсоцполітики високо цінує співпрацю з усіма своїми міжнародними колегами, які можуть і прагнуть допомогти Україні у врегулюванні питань, пов’язаних із соціальним захистом. Особлива вдячність - Урядові Канади, який вже не один рік надає таку підтримку за різними напрямами, зокрема, і в сфері реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні.

На цьому наголосила заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович під час зустрічі з експертами Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі і розвитку – старшим координатором проектів Марі Сімоно (відповідає за проект реформи ювенальної юстиції), керівником групи експертів у сфері врядування і прав людини Дейвидом Гілліесом та співробітником Посольства Канади в Україні Валерієм Олійником.

„Перед нами нині стоїть багато актуальних завдань, і одне з найголовніших – зменшення кількості дітей, які перебувають у конфлікті з законом. Центри відвідування в Івано-Франківську та Мелітополі, створені за сприяння канадського проекту на базі регіональних центрів соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, є першим кроком на шляху розв’язання проблеми. Їх досвід, безперечно, необхідно поширювати. Але оскільки ця проблема багатовекторна, дуже важливо, щоб був відпрацьований механізм взаємодії органів влади як по вертикалі, так і на рівні галузей – соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, кримінальної юстиції тощо. Для нас важлива методика такої співпраці”, - підкреслила Наталія Федорович.

Також вона зауважила, що оскільки сама є прихильником системних рішень і системних змін, то й створення центрів відвідування на місцях розглядає як розвідувальне дослідження, яке покаже певний зріз наявних у цій сфері проблем – від недоліків у законодавстві до ефективності реалізації на практиці тих чи інших аспектів у роботі з неповнолітніми правопорушниками. За результатами експерименту будуть прийматися подальші урядові рішення.

Окремо заступник Міністра зупинилася на важливості співпраці з вищими навчальними закладами для підготовки відповідних фахівців та налагодження роботи системи підвищення кваліфікації. Йдеться як про підготовку спецкурсів, так і організацію стажування майбутніх спеціалістів, підготовку та використання навчальних посібників, методичних рекомендацій тощо.

Зі свого боку, Марі Сімоно зазначила, що мета їхнього нинішнього візиту – це насамперед з’ясувати, чи достатньо політичної волі для реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні, об’єктивно оцінити хід реалізації канадського проекту, проаналізувати наявні труднощі та визначити шляхи їх подолання. Вона висловила готовність до співпраці з Міністерством у підготовці змін до законодавства, а також у питаннях впровадження в Україні інноваційних технологій профілактичної роботи з дітьми, які вчинили правопорушення, та створення необхідних умов для їх реабілітації й реінтеграції у суспільство.

Дейвид Гілліес, поінформувавши про зустрічі, які вже відбулися в Україні за їх участю, підкреслив, що спілкуванню з Мінсоцполітики вони надають особливого значення, адже це – центральний орган виконавчої влади, який є головним в Україні у захисті прав дітей. „Переконаний, що ми знайдемо можливості і ресурси, аби спільними зусиллями створити підґрунтя для впровадження у вашій державі реформи кримінальної юстиції”, - сказав він.

 

версія для друку