українська російська англійська
Директор "Укрінтеренерго" прокоментував ситуацію щодо поставки вугілля з ПАР
11.11.2014 | 19:44
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Зокрема, Володимир Зіневич обґрунтував умови контракту на купівлю вугілля,  укладеного між ДПЗД «Укрінтеренерго» і компанією Steel Mont Trading Ltd. Зважаючи на значний суспільний інтерес, компаніями прийнято спільне рішення про виключення застереження про конфіденційність комерційної угоди і оприлюднення інформації стосовно його укладання та виконання.

Володимир Зіневич наголосив, що антрацити з необхідним набором характеристик реалізують Росія, В'єтнам, США, Австралія, ПАР.

Також зазначив, що, за результатами оціночних розрахунків,  вартість вугілля у В'єтнамі, Австралії та США не підходила через високу вартість логістик та вищу ціну.

Керівник ДП «Укрінтеренерго» зазначив, що у стислі терміни фахівці ДПЗД «Укрінтеренерго» провели маркетингові дослідження ринку вугілля, вивчили і розглянули всі можливі варіанти і пропозиції.

Найбільш вигідним виявилося пропозиція компанії Steel Mont Trading Ltd., зареєстрованої в Лондоні, що має позитивну комерційну та банківську історії, яка забезпечила повне фінансування за контрактом з наданням банківської гарантії.

Також Володимир Зіневич пояснив формування вартості фрахту та транспортування, що вплинуло на кінцеву вартість вугілля, яка  без урахування знижок і надбавок за якість з урахуванням послуг з перевалки в морських портах України та транспортування залізничним  транспортом для Трипільської ТЕС і Зміївської ТЕС складе - $ 110,35 і $ 112,22 відповідно.

Окремо зупинився Володимир Зіневич на причинах вибору саме цього трейдера: «В умовах кризи і високих ризиків при укладенні подібного роду угод, до потенційного покупця висуваються додаткові вимоги, що  включають в себе передоплату за товар, пропозиція компанії Steel Mont Trading Ltd. за ціною $ 86 на умовах CIF порту Чорного моря і попередньою оплатою 20%, була економічно вигідною  і обґрунтованою. При цьому, в умовах ходу судна впродовж 30 днів трейдер взяв усі  страхові ризики на себе. Решту 80% вартості держкомпанія оплачує при заході суден в акваторію Чорного моря».

Володимир Зіневич детально пояснив представникам ЗМІ залежність якості вугілля від погодних умов, розповів про непросту ситуацію на ринку вугілля та роботу підприємства щодо опрацювання пропозицій інших вугільних компаній. Наприкінці він підкреслив, що поставка вугілля здійснюється  прозоро, його ціна є ринковою, а умови контракту були найбільш вигідними для України.

 

версія для друку