українська російська англійська
Тернопільська ОДА: Щомісячну адресну допомогу призначили 439 сім'ям переселенців
12.11.2014 | 09:17
Тернопільська ОДА

Щомісячну допомогу для покриття витрат на проживання призначили 439 сім’ям тимчасово переселених на Тернопільщину. Триває розгляд заяв щодо виплати допомоги ще 48 сім’ям. Про це повідомив заступник директора департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА Володимир Іванов під час апаратної наради, яку 10 листопада провів перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак.

На Тернопільщині станом на 10 листопада перебуває 1730 переселених осіб, із них – 495 неповнолітніх. Із Криму прибуло 267 осіб, із зони проведення АТО – 1463 осіб, додав начальник управління ДСНС Віктор Маслей.

«Жителі східних областей виявляють бажання переміститися на територію нашої області, - зазначив він. – Відтак, ми надсилаємо їм перелік можливих місць проживання на Тернопільщині».

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримають 166 тимчасово переселених осіб, компенсацію на призначення цих послуг – 255 сімей. Також готують документи для реалізації програми, яка дозволить сплачувати допомогу багатодітним сім’ям, неповним сім’ям, інвалідам серед переселених осіб. Окрім цього, з’ясовують питання реєстрації дітей, які переселились.

«Часто батьки залишають дітей на проживання у родичів та близьких, а самі повертаються додому , - зауважив Володимир Івахов. – Діти не можуть самі подати заяви, щоб зареєструватися на обліку. Із цього приводу ми направили листа у Міністерство та чекаємо роз’яснення.

Загалом в області детально відслідковують кількість та умови проживання переселених осіб. «Ми розуміємо свою відповідальність перед цими людьми, - додав Іван Крисак. – Намагаємося сприяти їм у вирішенні всіх проблемних запитань. Переселені громадяни не повинні відчувати себе чужими у нашому краї. Закликаю жителів області проявляти доброзичливе ставлення до них та ні в якому разі не провокувати конфліктних ситуацій».

версія для друку