українська російська англійська
Уряд виділяє 300 млн. грн. для територій Донбасу, які контролюються українською владою, - Арсеній Яценюк
12.11.2014 | 15:18
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд України виділяє 300 мільйонів гривень на відновлення територій Донецької і Луганської областей, які знаходяться під контролем української влади, а також допомогу тим, хто переїхав із контрольованих терористами населених пунктів. Про це на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 12 листопада, повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Глава Уряду наголосив, що велика кількість жителів населених пунктів, які зараз перебувають під контролем терористів, переїжджають на контрольовані Україною території: «Необхідні кошти на відбудову інфраструктури, щоб відновлювати там школи й лікарні та допомагати людям, які переїжджають з територій, які контролюються російськими терористами».

Арсеній Яценюк доручив Віце-прем'єр-міністру - Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимиру Гройсману затвердити відповідні переліки і разом з Міністерством економіки розпочати фінансування тих територій Донбасу, які повністю контролюються українською владою.

Міністр соціальної політики України Людмила Денісова доповіла, що на сьогодні на обліку стоїть 159 881 переміщена особа - 91 тисяча сімей.

Із них 85 тисяч сімей звернулися за державною допомогою. «Допомога вже призначена 66 тисячам сімей, 50 мільйонів гривень вже профінансовано і зараховано на картки тих, кому вона призначена. Процес іде, і ми забезпечуємо все, що треба, для переміщених осіб, аби вони отримали таку допомогу», - поінформувала Міністр.

Арсеній Яценюк звернувся до міжнародних організацій, зокрема ОБСЄ та місії Червоного Хреста, допомогти доправити українську гуманітарну допомогу до територій Донецької і Луганської областей: «Ми неодноразово намагалися відправити гуманітарну допомогу на території, які контролюються російськими терористами, але вони просто не пропускають гуманітарний вантаж».

«Якщо відправити туди гроші – їх відберуть російські терористи під дулами автоматів», - наголосив він.

«Уряд виділив кошти, у нас є ресурси, щоб дати можливість людям отримати воду, їжу та закрити хоча б мінімальні потреби. Просимо міжнародні організації допомогти забезпечити доступ української гуманітарної допомоги до територій Донецької і Луганської областей, до людей, які стали заручниками російських терористів, щоб дати можливість цим людям вижити», - сказав Глава Уряду.

 

версія для друку