українська російська англійська
Уряд затвердив план підготовки та проведення заходів до Дня пам'яті жертв голодоморів
12.11.2014 | 18:00
Прес-служба Міністерства культури України

Уряд на своєму засіданні 12 листопада 2014 року затвердив склад Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів у 2014 році у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів та  план заходів.

Відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України затверджено склад Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2014 році заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів на чолі з Міністром культури України. До нього також увійшли члени Уряду, представники Адміністрації Президента України, голови обласних держадміністрацій, Голова Держкомтелерадіо, Голова Українського інституту національної пам'яті та Генеральний директор Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».

Відповідно до затвердженого плану заходів передбачається організація 22 листопада 2014 року жалобних заходів у м. Києві, зокрема на території Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні», а також жалобні заходи в інших населених пунктах України за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, молоді, дипломатичного корпусу іноземних держав, народних депутатів України, науковців.

Також заплановано, що у День пам'яті жертв голодоморів на території України та в її закордонних представництвах приспустять Державний прапор України, покладуть траурні вінки та композиції з колосків до пам'ятних місць, вшанують пам'ять померлих хвилиною мовчання. Крім того, Урядом запропоновано обмежити у цей день проведення розважальних заходів.

У бібліотеках, кінотеатрах, клубах, музеях по всій території України до кінця 2014 року плануються покази художніх та документальних фільмів, тематичні виставки архівних документів та фотоматеріалів, а також записи свідчень очевидців, відкриті лекції, інші публічні заходи, присвячені вшануванню пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Також впродовж 2014-2015 років заплановано вжити необхідних заходів щодо своєчасного завершення спорудження у місті Вашингтоні (США) пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років та його урочистого відкриття.

 

версія для друку