українська російська англійська
За підтримки Світового банку оптимізовано систему державної статистики
12.11.2014 | 18:16
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Кабінет Міністрів України схвалив звіт Держстату за результатами реалізації спільного із Міжнародним банком реконструкції та розвитку інвестиційного проекту «Розвиток системи державної статистики для моніторингу соціально-економічних перетворень». За період впровадження проекту (2005 – 2013 роки) фактично витрачено 44,6 млн. дол. США, у т.ч.: 41,4 млн. дол. США – коштів позики.

У рамках реалізації проекту створено інформаційно-аналітичну систему (ІСОСД), що забезпечує налагодження процесів обробки статистичних спостережень, і впроваджено нові міжнародні статистичні стандарти. Крім того, досягнуто значної оптимізації в процесах збору статистичних даних, зокрема скоротилась із 217 до 143 кількість форм звітності, за якими проводяться державні статистичні спостереження; підвищено рівень відповідей підприємств із 70% до 94%; кількість обстежень із використанням методів електронного збору даних збільшено до 85%.

У результаті – досягнуто ширшого охоплення та вищої якості даних для прийняття рішень економічним блоком Уряду, зменшено вартість збору даних.

Результати проекту позитивно оцінені Світовим банком.

версія для друку