українська російська англійська
НАТО поглиблює співробітництво з Україною у сфері цивільного захисту населення та територій
13.11.2014 | 09:43
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Делегація ДСНС України на чолі із першим заступником Голови Анатолієм Бойко взяла участь у пленарному засіданні Комітету НАТО з планування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру (далі – КПНС), що відбулося 6-7 листопада 2014 року у штаб-квартирі НАТО (м. Брюссель, Королівство Бельгія).

На засідання були запрошені представники національних органів влади, які відповідають за питання планування заходів цивільного захисту на випадок надзвичайних ситуацій.

6 листопада 2014 року вперше в історії партнерства НАТО та ДСНС України відбулось спеціальне засідання з Україною у форматі “28+5+1” - представники країн-членів та партнерів Альянсу (Австрія, Фінляндія, Ірландія, Швеція, Швейцарія) і Україна.

Засідання проходило під головуванням заступника Генерального секретаря НАТО з питань операцій, Голови КПНС, Посла Франчески Тардіолі за участі керівника Євроатлантичного координаційного центру реагування на катастрофи Гюнтера Бретшнайдера, представників Управління Міжнародного Секретаріату НАТО з цивільно-військової підтримки у сфері планування на випадок надзвичайних ситуацій.

Головною темою засідання стало обговорення ситуації на Донбасі та підтримки і допомоги, які надаються Україні в цих умовах світовою спільнотою. У цьому контексті українською стороною було поінформовано присутніх про роботу Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, реалізації заходів із захисту цивільного населення на Донбасі, відновлення об’єктів критичної інфраструктури та гуманітарної підтримки населення.

Крім цього, відповідно до порядку денного засідання, було розглянуто доповідь про результати роботи Групи НАТО з дорадчої консультативної підтримки у складі цивільних експертів із захисту критичної (ядерної) інфраструктури, що відвідали м. Київ у квітні 2014 р. та підтримку, яка надавалася та буде надаватися Україні з урахуванням результатів роботи Групи НАТО.

Учасників засідання ознайомлено з результатами проведення 12 засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з планування на випадок надзвичайних ситуацій, що відбулося 13-14 жовтня 2014 року в ДСНС України, та досягнутими за результатами засідання домовленостями.

Окремо було обговорено питання проведення в Україні міжнародних навчань НАТО з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, насамперед, представлено пропозиції української сторони щодо сценарію навчань, можливого місця та часу проведення, учасників, а також фінансові розрахунки.

За підсумками засідання з боку Міжнародного Секретаріату НАТО, країн-членів та партнерів Альянсу було висловлено підтримку Україні у зв’язку із подіями на Донбасі. Висловлено запевнення щодо готовності НАТО надати фінансову допомогу Україні у рамках підготовки та проведення у наступному році міжнародних навчань Україна-НАТО з реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків, які стануть 15-ми навчаннями НАТО за участі країн-членів та партнерів Альянсу, та третім спільним масштабним заходом з Україною.

Керівник делегації ДСНС України перший заступник Голови Анатолій Бойко під час засідання КПНС провів двосторонні зустрічі з керівниками делегацій із Сполучених Штатів Америки, Польщі, Фінляндії, Чехії, Словаччини, Швеції, Румунії, Швейцарії, Великої Британії, Туреччини, Хорватії, Болгарії, Білорусі, Латвії, Молдови, Німеччини та Нідерландів.

Обговорено питання подальшого двостороннього співробітництва та можливості надання допомоги Україні.

 

версія для друку