українська російська англійська
На Волині налагодили роботу з реабілітації учасників АТО та їх родин
13.11.2014 | 11:06
Волинська ОДА

У лікувальних закладах Волинської області налагоджена робота з надання медичної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

У стаціонарних відділеннях центральних районних лікарень, палатах для інвалідів та учасників війни, розгорнуто реабілітаційні ліжка для солдатів та їх родин. “На сьогодні в стаціонарних умовах реабілітацію пройшли 129 учасників АТО та 288 членів їх сімей. Також постійно проводиться амбулаторний огляд стану здоров’я членів сімей військовослужбовців, що перебувають в зоні АТО”, - повідомив начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Ігор Ващенюк.

Аби почерпнути досвід у наданні реабілітаційної допомоги, делегація від Волині відвідала такі ж центри у Білорусі та Польщі. Також триває робота з розробки спільного проекту, що надасть можливість залучити грантові кошти Європейського Союзу.

Так, як Волинський центр реабілітації для учасників АТО став першим у державі, голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик порушує перед Міністерством соціальної політики України питання включення його до переліку об'єктів, що фінансуватимуться з держбюджету в 2015 році.

До слова, МОЗ рекомендувало іншим регіонам використовувати волинський досвід зі створення та роботи реабілітаційного центру для учасників АТО та їх родин. “Всі ті кроки, які ми зреалізували три тижні тому, сьогодні - працюють. На минулому тижні облдержадміністрація отримала рекомендаційний лист з Міністерства охорони здоров’я України - створити відповідні Центри реабілітації в усій Україні. Отож, наша ініціатива не лише була підтримана, а й стала зразком для інших областей”, - наголосив Володимир Гунчик.

Крім того, щоб повністю сформувати систему фінансування регіональних центрів в області, в наступному році будуть виділені кошти й з місцевих бюджетів.

 

версія для друку