українська російська англійська
"Нафтогаз" протягом вересня-жовтня видобув 19 млн. куб. м природного газу в Єгипті
13.11.2014 | 13:43
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

НАК «Нафтогаз України» продовжує реалізацію проекту з видобутку вуглеводнів на території Alam Еl Shawish East у Західній пустелі Арабської Республіки Єгипет. У вересні поточного року було введено в експлуатацію першу чергу газопроводу та здійснено облаштування родовищ, що дозволило розпочати видобуток природного газу в обсязі близько 300 тис. куб. м на добу. Протягом вересня-жовтня цього року вже видобуто 19 млн. куб. м природного газу.

Всього в рамках єгипетського проекту були пробурені 16 пошукових, 12 розвідувальних та 12 експлуатаційних свердловин, розвідано 7 нафтогазових родовищ, з яких на 4-х розпочато видобуток.

У 2015 році планується завершення будівництва технологічної інфраструктури на родовищах та введення в експлуатацію трубопроводів, завдяки чому стане можливим підключення решти продуктивних свердловин та вихід на рівень видобутку до 950 т (зараз – близько 740 т) нафти та 700 тис. куб. м газу на добу.

За попередньою оцінкою видобуток нафти «Нафтогазом» на концесійній території Alam Еl Shawish East за 2014 рік може скласти до 260 тис. т, що становить 11-12% від річного видобутку нафти в Україні.

Видобуток нафти з 2009 р., коли було отримано першу нафту з родовищ, склав понад 680 тис. т. Видобуті нафта та газ реалізуються на території Єгипту.

 

Довідково

НАК «Нафтогаз України» реалізує проект з видобутку вуглеводнів на території Alam Еl Shawish East у Західній пустелі Єгипту відповідно до Концесійної угоди між Арабською Республікою Єгипет (АРЄ), Єгипетською Генеральною Нафтовою Корпорацією (ЄГНК) та Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» на проведення нафтової розвідки і експлуатації, яку було підписано у 2006 році. У 2009 році ЄГНК визнала комерційне відкриття на дослідній території, що стало передумовою для створення компанії-оператора та початку раннього видобутку.

 

версія для друку