українська російська англійська
Україна отримала черговий транш макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі 260 мільйонів євро
13.11.2014 | 13:47
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ

У рамках фінансового співробітництва між Україною та Європейським Союзом Україна отримала кредит у сумі 260 млн. євро (другий та третій транші макрофінансової допомоги ЄС).

Зазначені кредитні ресурси було надано в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором і Кредитної угоди між Україною як позичальником, Національним банком України як агентом позичальника та Європейським Союзом як кредитором щодо надання Україні макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 610 мільйонів євро, укладених 16 квітня 2013 року та ратифікованих Верховною Радою України Законом України від 4 березня 2014 року № 848-VII.

Ставка запозичення становить – 1,375 %.

Дата погашення кредитного зобов’язання – 4 жовтня 2024 року.

Наступний транш у сумі до 250 млн. очікується у лютому 2015 року, за результатами виконання Україною програми співробітництва з МВФ “cтенд-бай”, а також визначених у вказаному Меморандумі критеріїв у сферах: управління державними фінансами; торгівлі та оподаткуванні; енергетики, а також реалізації політики у фінансовому секторі.

Отримання макрофінансової допомоги ЄС у вигляді кредитних ресурсів є черговим кроком у напрямі поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом.

 

версія для друку