українська російська англійська
Держкомтелерадіо радить ЗМІ скористатися методичними матеріалами істориків для висвітлення роковин Голодомору
13.11.2014 | 15:13
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Держкомтелерадіо радить ЗМІ під час висвітлення 81-х роковин Голодомору 1932-33 років використовувати методичні матеріали, які підготовлено Українським інститутом національної пам’яті і розміщено на веб-сайті Держкомтелерадіо http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=115982&cat_id=114334.

Науковці вважають, що ключовим гаслом заходів та їхнього висвітлення має бути фраза «Пам’ять єднає». Також, крім традиційних вже тем «Діти-жертви Голодомору», «Доброчинці в роки геноциду», науковці радять приділити особливу увагу темі спротиву українського селянства сталінському терору і геноциду. Адже Голодомору українців передували протягом 1930-1932 рр. 5 000 селянських повстань.

Для інформаційного наповнення ключових повідомлень фактичним матеріалом  Український інститут національної пам'яті підготував фотодокументальну виставку «Спротив геноциду», в якій на базі матеріалів із раніше недоступних архівів розповідається про антирадянські повстання в Україні 1930-1932 років. З матеріалами виставки можна ознайомитися на сайті Інституту www.memory gov.ua.

До Тижня пам’яті 17-22 листопада 2014 року розроблено плакати, аудіо та відео-ролики як соціальну рекламу із закликом запалити свічку пам’яті увечері 22 листопада та прийти до Національного меморіалу жертв Голодомору у Києві та пам’ятних знаків у містах та селах країни. Ці матеріали можна завантажити на сайті УІНП memory.gov.ua або Громадського комітету вшанування пам’яті жертв Голодомору holodomor33.org.ua.

Також у методичних матеріалах міститься перелік документальних та художніх фільмів, основних наукових та науково-популярних публікацій, спеціалізованих Інтернет-ресурсів, присвячених тематиці Голодомору.

«Закликаю вітчизняні ЗМІ скористатися методичними матеріалами істориків для висвітлення роковин Голодомору, - наголосив директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо Богдан Червак. - При цьому слід пам’ятати, що цьогорічне відзначення цієї трагічної дати має не тільки важливий історичний контекст, а й безпосередній зв'язок із сьогоденням. У ці дні українці зі зброєю в руках на Донбасі відстоюють своє законне право жити в незалежній і соборній Українській державі. Під час Голодомору нас хотіли цього права позбавити. Сьогодні російські окупанти та їх найманці хочуть зробити те саме. А тому пам’ять про жертви Голодомору та героїв, які поклали своє життя на Донбасі, як ніколи об’єднує націю».

Нагадаємо, що 22 листопада – четверта субота місяця – є Днем пам’яті жертв голодоморів. У цей день Україна і світ вшановують вбитих голодом під час геноциду 1932 – 1933 років. На вшанування пам’яті усіх загиблих в роки Голодомору в Україні о 16.00 оголошується Національна хвилина мовчання, після якої розпочинається акція «Запали свічку пам’яті».

 

 

версія для друку