українська російська англійська
Мінсоцполітики: Переселенці, які виїхали з неконтрольованої українською владою території на підконтрольну, забезпечуються всіма соціальними виплатами
14.11.2014 | 14:20
Прес-служба Міністерства соціальної політики

13 листопада 2014 року в Укрінформі відбувся брифінг «Реалізація соціальних виплат та надання медичної допомоги для внутрішньо переміщених осіб». Захід було проведено за ініціативою Міністерства соціальної політики.

У зустрічі з представниками ЗМІ, волонтерськими та громадськими організаціями взяли участь заступник Міністра соціальної політики – керівник апарату Віктор Іванкевич, заступник Міністра охорони здоров'я України Альона Терещенко, в.о. Голови правління Пенсійного фонду Микола Шамбір, заступник начальника управління методології та організації надання  соціальних послуг Державного служби зайнятості Валентина Плачинда.

Учасники брифінгу поінформували про деталі, перебіг надання і отримання соціальної та медичної допомоги для переселенців.

Так, коментуючи постанову Уряду про надання щомісячної адресної допомоги, Віктор Іванкевич підкреслив, що вона надається переселенцям для оплати витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. 

«Це рішення прийнято у передзимовий період. Ви знаєте, що спочатку цих людей поселяли компактно у будинках відпочинку, санаторіях, але не скрізь є можливість перезимувати. Не скрізь це житло призначене для зими, тому було прийнято рішення надавати таку допомогу. Ця допомога надається протягом шести місяців. Для непрацездатних осіб розмір допомоги становить 884 грн. на місяць, а для працездатних – 442 грн. на місяць, але не більше 2400 грн. на сім'ю», - зазначив він.

Роз’яснюючи рішення Уряду, заступник Міністра соціальної політики – керівник апарату зауважив, що держава компенсувала сім'ям, які розселені у пансіонатах і санаторіях їх проживання в таких установах до 10 жовтня, – до того моменту, коли почала працювати програма щомісячної адресної допомоги. 

Окрім того, Віктор Іванкевич повідомив, що внутрішньо переміщеною особою вважається людина, яка переїжджає з території, яка не контролюється владою України, або частково контролюється, - на територію, яка підконтрольна українській владі.

Він уточнив, що під частково контрольованими територіями розуміються території, де тривають бойові дії. «Таким чином, люди, які переїхали з українських територій, де ведуться бойові дії, в більш спокійні райони, також отримають статус внутрішньо переміщеної особи та будуть забезпечені всіма соціальними виплатами», - наголосив заступник Міністра – керівник апарату.

Також Віктор Іванкевич розповів, що безробітні переселенці на громадських роботах, які Уряд планує розгорнути для зміцнення кордонів України, зможуть отримувати цілком пристойну заробітну плату: «Безробітні переселенці, які стануть на облік, зможуть скористатися різними програмами служби зайнятості, зокрема, брати участь у тимчасових або громадських роботах. Розмір таких виплат становитиме від одного до трьох розмірів мінімальної заробітної плати. Залученим на такі роботи з інших регіонів надаватиметься житло, харчування та компенсуватиметься переїзд до місця призначення і назад», - зазначив Віктор Іванкевич.

Відповідаючи на запитання журналістів та представників волонтерських та громадських організацій, Віктор Іванкевич додав, що Мінсоцполітики  завжди відкрите до спілкування та співпраці з тими, кого поєднує на сьогодні одна мета з владою, а саме – реалізація соціальних виплат та надання допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

У свою чергу в.о. Голови правління Пенсійного фонду України Микола Шамбір зазначив, що органи ПФ забезпечують виплату  пенсій переселенцям за тимчасовим місцем проживання. Він нагадав, що 7 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив  постанову  № 595 про фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам та організаціям Донецької і Луганської областей.

Постановою передбачено, що для вирішення питання про виплату пенсії за місцем фактичного перебування на території України за межами тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної  операції пенсіонер має особисто звернутися до управління Пенсійного  фонду України, подати заяву про запит  пенсійної справи і довідку про взяття на облік  як тимчасово переміщеної особи, яка видається  органами  соцзахисту.

«Пенсіонери із числа переселенців, які на момент прийняття постанови № 595 уже перебували на обліку в Пенсійному фонді, будуть   отримувати пенсію  без перерв, у визначені законом строки в разі реєстрації в управліннях соцзахисту», – наголосив Микола Шамбір.

 

Переглянути відеозапис брифінгу можна за посиланням: http://www.ukrinform.ua/ukr/news/1991196

 

 

 

 

версія для друку