українська російська англійська
Мінекономрозвитку: Уряд працює над підвищенням енергоефективності в Україні
14.11.2014 | 12:50
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ

Діяльність Координаційної Групи Фонду E5P має надзвичайно вагоме значення, оскільки питання енергонезалежності й енергоефективності є пріоритетними для українського Уряду. Про це заявив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Ігор Веремій під час VIII засідання Координаційної Групи Фонду E5P (Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та довкілля). 

За його словами, упровадження сучасних енергоефективних технологій, створення стимулюючих механізмів для використання альтернативних джерел енергетики на сьогодні є життєво необхідними для України. Саме тому Уряд працює над комплексним планом із підвищення рівня енергоефективності в країні.

«На сьогодні затверджений план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, а також розроблений план дій з енергоефективності, основна мета якого – скорочення до 2020 року кінцевого енергоспоживання на 9%, із наближенням показників споживання паливно-енергетичних ресурсів регіонів до європейських показників», – зауважив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі.

Ігор Веремій підкреслив, що до реалізації проектів з підвищення енергоефективності в Україні долучається все більше представників української громади, отже співпраця з фондом E5P – є вагомою не тільки на урядовому, а й на регіональному рівні. Зокрема, розширюється регіональна складова проектів, планується більш широко залучати місцеву владу.

У підсумку заступник Міністра зазначив, що Уряд, і Мінекономрозвитку зокрема, докладатимуть усіх зусиль, аби реалізовані за підтримки Фонду E5P проекти були ефективними, взаємовигідними і приносили конкретні результати.

Довідка

Фонд E5P був ініційований Європейським Союзом (під час головування Швеції у 2009 році) з метою фінансової підтримки (у вигляді грантів і технічної допомоги) проектів із підвищення енергоефективності та поліпшення екології, спрямованих на значне скорочення споживання електроенергії, зменшення викидів вуглекислого газу та інших парникових газів, передусім, в Україні.

Рішення про заснування Фонду прийнято Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейською Комісією, Європейським інвестиційним банком, Північним інвестиційним банком, Північною екологічною фінансовою корпорацією, Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Міжнародною Фінансовою Корпорацією.

На сьогодні портфель Фонду в Україні складається із 17 проектів для відновлення й модернізації систем водо- і теплопостачання комунальних підприємств загальною оціночною вартістю 295 млн. євро, з яких позики МФО – 175,54 млн. євро, гранти технічної допомоги з коштів Фонду Е5Р – 62,35 млн. євро.

 

версія для друку