українська російська англійська
Iнспекція ЄС оцінить якість української молочної продукції
14.11.2014 | 11:46
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ВЕТЕРИНАРНОЇ ТА ФІТОСАНІТАРНОЇ СЛУЖБИ

26 листопада  2014 року заплановано візит в Україну представників Генерального Директорату Європейської Комісії з питань торгівлі (DG TRADE) для обговорення санітарних та фітосанітарних заходів.

Планується обговорити питання щодо інституційних та регуляторних змін у санітарній та фітосанітарній сферах, підготовку до імплементації законодавства та стандартів ЄС у сфері безпеки харчових продуктів тощо.

Цей  аудит буде другим етапом у процесі узгодження експорту української молочної продукції в ЄС. Це та сама місія, яка в жовтні проінспектувала п'ять українських  молокозаводів на предмет їх відповідності  стандартам ЄС.

Попередні внутрішні оцінки свідчать про виконання українськими виробниками вимог ЄС. Головною умовою для виходу української продукції тваринництва на ринок ЄС стало ухвалення Верховною Радою Закону  України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів».

Закон має на меті гармонізацію законодавства України із законодавством ЄС у сфері безпечності та якості харчових продуктів, забезпечення високого рівня захисту здоров'я людей та інтересів споживачів, а також створення прозорих умов ведення господарської діяльності, підвищення конкурентоспроможності вітчизняних харчових продуктів та зменшення їх ціни.

Законом  передбачено уточнення термінології, видів правопорушень та адекватності міри покарання, створення єдиного контролюючого органу в сфері безпечності харчових продуктів, скасування дозвільних документів та процедур, які відсутні в ЄС.

Закон передбачає імплементацію базових елементів протягом року та ухвалення  низки підзаконних актів, а також істотне реформування регулюючого органу, який  зараз створюється на базі Держветфітослужби.

На сьогодні право експортувати свою продукцію до ЄС мають лише 4 українські  птахофабрики, а також низка виробників казеїну, риби і меду, що обумовлене невідповідністю українського законодавства у сфері безпеки продуктів харчування європейському, а також відсутністю необхідної сертифікації в українських підприємств.

За оцінками експертів, із працюючих в Україні 266 молокопереробних заводів близько третини відповідають вимогам Європейського Союзу, тому в перспективі зможуть отримати право поставляти свою продукцію на європейський ринок.

 

версія для друку