українська російська англійська
МОЗ сприяє наданню психологічної допомоги дітям, які постраждали внаслідок військових протистоянь
14.11.2014 | 15:29
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

МОЗ сприяє наданню психологічної допомоги дітям, які постраждали внаслідок військових протистоянь, для цього є достатньо фахівців. Про це повідомила заступник Міністра охорони здоров’я України Наталія Лісневська на брифінгу в рамках прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України 14 листопада.

Як зазначила Наталія Лісневська, військові дії ведуть до величезних розладів психіки, особливо у дітей.

«Ніхто ніколи не мав уявлення, що у XXI столітті всередині Європи може трапитись війна. Звичайно, морально, емоційно, люди не були готові до того, що будуть військові дії, що може бути стрілянина, може руйнуватися житло, може з’явитися потреба переміщуватися, по суті, лишати домівки і переїжджати. Це великий стрес для людей, для нормальної дорослої психіки, і колосальний стрес для дитячої психіки», - зазначила заступник Міністра.

Вона наголосила, що це не тільки проблеми тих дітей, які пережили військовий конфлікт, які лишилися в зоні проведення антитерористичної операції або були внутрішньо переміщені. Це також проблеми всіх дітей, які є в Україні. Адже всі бачать новини по телебаченню, де йдеться про військові протистояння, безпосередньо спілкуються з дітьми, які переїхали з територій, де орудують терористи. Тож аби вони не мали в майбутньому проблем з психікою, необхідно працювати на упередження.

Величезне навантаження лягає на вчителів, вихователів, шкільних психологів та психологів, які працюють в дитячих садочках.

«Діти можуть замикатися, виявляти агресію, виявляти необмежену кількість реакцій, і педагогам, і психологам треба з цим впоратися. Ми не були готові до війни, і ті ж шкільні психологи не готувалися до роботи з поствоєнним стресом», - зазначила заступник Міністра.

МОЗ було  розроблено та започатковано з вересня курс тренінгів, де фахівці можуть пройти спеціальну підготовку щодо роботи з наслідками поствоєнного стресу. Курс розроблено за допомогою Інституту судової психіатрії Міністерства охорони здоров’я. Відповідні тренінги проводяться для фахівців і Міністерства охорони здоров’я, і Державної служби з надзвичайних ситуацій, і Міністерства соціальної політики. Адже психологи цих служб, в першу чергу, стикаються з внутрішньо переміщеними особами, зокрема в пунктах реєстрації, де надається первинна психологічна допомога. Також в кожній області Міністерством охорони здоров’я чітко виділений перелік психіатричних клінік, де люди, які отримали психологічні травми, можуть отримати кваліфіковану допомогу.

«У нас достатньо фахівців, аби надати всю необхідну кваліфіковану психологічну допомогу», - запевнила Наталія Лісневська.

 

версія для друку