українська російська англійська
ДСНС має надійних польських побратимів, з якими в подальшому зможемо спільно ліквідовувати надзвичайні ситуації, - Сергій Бочковський
14.11.2014 | 17:16
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Посилення співпраці з міжнародними колегами у сфері цивільного захисту, налагодження взаємодії та обмін досвідом щодо моніторингу та прогнозування надзвичайних ситуацій, участь українських рятувальників у аварійно-рятувальних операціях за кордоном – це пріоритетні напрямки діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Одним із вагомих кроків на шляху до їх реалізації стала тісна співпраця між українськими та польськими рятувальниками. Саме  сьогодні, 14 листопада, ДСНС України та Державна пожежна служба Республіки Польща (ДПС) розпочали формувати нову історію співпраці у сфері цивільного захисту. Голова ДСНС України Сергій Бочковський та Головний комендант Державної пожежної служби Республіки Польща Вєслав Лесьнякевич підписали у Львові План спільних заходів ДСНС України та Державної пожежної служби Республіки Польща з реалізації міжурядової Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Польща про співробітництво та взаємну допомогу щодо попередження катастроф, стихійних лих, інших надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків на 2014-2016 роки.

Вітаючи польських колег на українській землі, Голова ДСНС України Сергій Бочковський зазначив, що радий сьогодні вкотре зустрітися з рідними по духу  побратимами вже на рідній Батьківщині. Адже коли у жовтні цього року Голова Служби відвідував Польщу, то  був вражений гостинністю та щирістю польських братів. Тож радо запросив їх в гості. Адже польський народ завжди залишатиметься для українців братнім.

“Невипадково ми обрали для зустрічі Львівський університет – альма-матер для тисячі професіоналів своєї справи, які присвятили своє життя шляхетній справі – захисту та допомозі людям.  Мені приємно усвідомлювати, що наші польські колеги допомагають не лише нашій Службі увійти до європейської спільноти, але й роблять величезний внесок у навчання та виховання професіоналів у сфері цивільного захисту. Завдяки програмам, які реалізуються між Львівським університетом та Польщею, ми виховуємо фахівців європейського рівня”, - зазначив Сергій Бочковський.

У свою чергу, Головний комендант Державної пожежної служби Республіки Польща Вєслав Лесьнякевич подякував українцям за щиру зустріч та теплі слова на адресу польського народу і зауважив, що Польща завжди підтримуватиме Україну та Службу порятунку у їх прагненнях бути частиною Європейської спільноти.

“Відтепер ми маємо надійних партнерів та друзів, професіоналів вищої кваліфікації, які допоможуть нам у випадку виникнення надзвичайних ситуацій. Спільно з українськими колегами ми проводитимемо тренування, навчання, обмінюватимемося досвідом заради оперативної та плідної роботи. Проте хотілося б сподіватися, що нам не доведеться застосовувати ці знання на практиці”, - сказав Вєслав Лесьнякевич.

Професійну роботу українських рятувальників відзначив також і Генеральний консул Республіки Польща у м. Львові Ярослав Дрозд, який зазначив, що співробітники ДСНС України цілодобово гарантують кожному українцю спокій та безпеку.

Під час зустрічі Сергій Бочковський та Вєслав Лесьнякевич підписали План про співробітництво та взаємну допомогу між ДСНС України та ДПС Республіки Польща. Протягом 2014-2016 років українські та польські рятувальники посилюватимуть співпрацю у сфері цивільного захисту, обмінюватимуться досвідом щодо прогнозування надзвичайних ситуацій, проводитимуть спільні конференції, тренінги, стажування.

“Сьогоднішня зустріч є надзвичайно важливою для подальшої дружньої співпраці між ДСНС України та Державною пожежною службою Республіки Польща. Ми маємо потужну, мобільну команду рятувальників, які не лише ліквідовують надзвичайні ситуації, але й наразі допомагають своїй Батьківщині та українцям у боротьбі за незалежність. Ми розпочинаємо нашу роботу з польськими колегами вже сьогодні. Адже кожен з нас має величезне  бажання - сформувати оперативно-рятувальну службу європейського рівня. Я впевнений, що  ми маємо надійного товариша, з яким, пліч-о-пліч, станемо частиною Європи та в подальшому зможемо боротися з надзвичайними ситуаціями та попереджувати їх виникнення”,- зауважив Сергій Бочковський.

На знак вдячності за підтримку та всебічну допомогу українцям, Голова Служби нагородив Головного коменданта Державної пожежної служби Республіки Польща Вєслава Лесьнякевича відомчою відзнакою ДСНС України – нагрудним знаком “Знак Пошани”.

Після підписання Плану, польські колеги відвідали навчально-пожежну частину університету та оглянули навчально-стройові підрозділи, пожежно-рятувальну техніку, лекційні та мультимедійні аудиторії і спортивний зал. Також відвідали Музей історії університету. Українські та польські колеги також поклали квіти до пам’ятнику “Жертв Чорнобильської катастрофи” та вшанували пам'ять всіх тих, хто ціною власного життя врятував сотні тисяч інших.

 Для викладачів та студентів університету зустріч із польськими колегами була надзвичайно важливою. Адже Польща була першою країною, з якою навчальний заклад налагодив тісну співпрацю. Впродовж останніх 5-ти років успішно було реалізовано ряд міжнародних проектів, які фінансувалися Міністерством закордонних справ Республіки Польща. Всі вони передбачали інтеграцію української системи цивільного захисту у загальноєвропейський механізм забезпечення безпеки людини, адаптацію українських фахівців до спільної роботи з міжнародними системами безпеки, вироблення спільних методів та підходів до ліквідації різних надзвичайних ситуацій, особливо тих, які мають транскордонний характер.  Загалом у проектах взяли участь понад 3000 осіб. Надбанням проектів стало сучасне аварійно-рятувальне обладнання для використання в навчальному процесі та виконанні службово-бойових завдань.

 

версія для друку