українська російська англійська
Необхідно подбати про психічне здоров'я нації, - Наталя Лісневська
14.11.2014 | 18:00
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У сьогоднішніх умовах психічне здоров'я громадян потребує особливої уваги. Про це повідомила заступник Міністра охорони здоров'я України Наталя Лісневська під час брифінгу «Психологічна допомога дітям, що постраждали внаслідок бойових дій», який пройшов в рамках прямої телефонної лінії КМУ. Наталя Лісневська акцентувала, що внаслідок бойових дій на Сході України неминучими є виникнення та поглиблення психічних розладів, і ми повинні звертати підвищену увагу на цю проблему.

Наталя Лісневська зазначила, що громадяни України виявилися морально та емоційно неготовими до війни, але найболючіше військовий конфлікт вдарив по дітям як найвразливішій частині населення.

Проте, за словами заступника Міністра, вразливою категорією є не тільки діти зі сходу України. "Підтримки потребують сьогодні діти з усієї України, які піддаються інформаційному впливу. Кризові події в Україні не лише зруйнували соціальні зв’язки дітей, які були переміщені із зони АТО, але й викликали потребу боротьби із сприйняттям насильства, яке цілодобово транслюють засоби масової інформації", - зазначила вона.

Заступник Міністра зауважила, що сьогодні всі органи виконавчої влади співпрацюють для вирішення цієї глобальної проблеми. Діти, у яких розвився посттравматичний стресовий розлад, потребуватимуть високоспеціалізованої психіатричної допомоги. Така допомога не може надаватися в дитячих відділеннях психіатричних лікарень, а повинна бути забезпечена багатопрофільними дитячими лікарнями.

Наталя Лісневська розповіла, що фахівці Українського науково-дослідного інституту соціальної та судової психіатрії та наркології беруть участь в підвищенні кваліфікації фахівців Міністерства світи і науки України, Міністерства соціальної політики, психологів, соціальних робітників та волонтерів з питань невідкладної допомоги дітям, що отримали психічну травму. Окрім того, Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України координує роботу в мережі спеціалізованих закладів, які надають допомогу психотерапевтичного напрямку.

 

версія для друку