українська російська англійська
Інформація щодо заходів, які здійснює Мінкультури стосовно закладів культури, що перебувають на неконтрольованій території
14.11.2014 | 19:17
Прес-служба Міністерства культури

1. Щодо закладів, що перебувають у сфері управління Міністерства культури.

У сфері управління Міністерства культури перебуває чотири заклади, які знаходяться на тимчасово неконтрольованій території: Луганська державна академія культури і мистецтв, Донецька державна музична академія імені С.С. Прокоф’єва, Луганський та Донецький державні цирки.

З метою забезпечення можливості студентам і викладачам зазначених вишів продовжити навчання та роботу у вищих навчальних закладах на контрольованих територіях, Міністерством культури прийнято рішення щодо зміни місця знаходження Луганської державної академії культури і мистецтв та Донецької державної музичної академії імені С. С. Прокоф’єва з міст Луганська і Донецька на місто Київ.

Міністром культури призначено виконуючих обов’язки ректорів.

На даний час Мінкультури здійснює заходи щодо внесення змін до статуту Луганської державної академії культури і мистецтв в частині зміни місцезнаходження зазначеного навчального закладу та оформлення документів, реєстрації та відкриття рахунків, щоб розпочати процес нарахування заборгованостей з виплати заробітної плати та стипендій учасникам освітнього процесу Академії, які залишилися навчатися та працювати в системі освіти України. Для організації роботи Академії Київським національним університетом культури і мистецтв готується обладнане комп’ютерною технікою та виділеною телефонною лінією приміщення.

Керівництво Донецької державної музичної академії імені С. С. Прокоф’єва здійснює заходи щодо реєстрації статутних документів. Після реєстрації статуту буде відкрито відповідні рахунки в органах Державного казначейства для нарахування та виплати заробітної плати та стипендій учасникам освітнього процесу Академії.

На електронну адресу, оприлюднену Міністерством для збору заяв на переведення студентів та викладачів обох Академій, продовжують надходити заяви. На сьогодні таких заяв стосовно Луганської державної академії культури і мистецтв від студентів – 316, викладачів – 24; Донецької державної музичної академії імені С. С. Прокоф’єва, відповідно – 238 та 54.

Після набрання чинності прийнятих Урядом 7 листопада 2014 року змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», які, дозволять здійснити відповідний перерозподіл коштів для виплати стипендій та заробітної плати переведеним особам, Міністерство разом з новим керівництвом зазначених вишів забезпечить переведення студентів і викладачів відповідно до поданих заяв в інші навчальні заклади сфери управління Міністерства.

Питання подальшого функціонування Луганського і Донецького державних цирків також буде вирішуватися відповідно до згаданої постанови Уряду. Мінкультури чекає від директорів зазначених державних підприємств інформації щодо надання пропозицій стосовно їх переміщення з метою здійснення своїх повноважень у повному обсязі.

2. Щодо закладів культури, які перебувають у сфері управління місцевих адміністрацій

Оскільки рішення щодо подальшого функціонування комунальних закладів культури мають приймати керівники місцевих адміністрацій з огляду на постанову Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року № 595,

Міністерство культури звернулося до голів Луганської та Донецької облдержадміністрацій стосовно:

- вжиття можливих заходів щодо переміщення закладів культури, що перебувають у сфері управління цих облдержадміністрацій з неконтрольованої території на територію, що контролюється українською владою;

- надання інформації щодо працівників закладів культури, які виявили бажання залишити не контрольовану українською владою територію з метою сприяння їх працевлаштуванню.

Деякі працівники закладів культури, які виявили бажання залишити не контрольовану українською владою територію напряму звертаються до Міністерства культури щодо подальшого працевлаштування. Міністерство у межах компетенції вживає заходів щодо вирішення цих питань.

13 листопада 2014 р. під час засідання робочої групи з нормативно-правового забезпечення галузі театрального мистецтва керівництво Міністерства культури звернулося до керівників комунальних театрів з проханням сприяти працевлаштуванню творчих працівників, які виїхали із зони АТО.

7 листопада ц.р. Міністр культури листом звернувся до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням доручити керівникам обласних та Київської міської державних адміністрацій передбачити у 2015 році в місцевих бюджетах відповідні кошти підпорядкованим вищим навчальним закладам культури і мистецтв з метою подальшого переведення тимчасово допущених до занять студентів у ці навчальні заклади для здобуття освіти в них на постійній основі.

 

версія для друку