українська російська англійська
Мінсоцполітики і надалі проводитиме політику ефективної реабілітації дітей, хворих на ДЦП
15.11.2014 | 15:26
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Мінсоцполітики як головний розпорядник бюджетних коштів під час реалізації державної програми «Заходи із реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем» керується Законом України «Про здійснення державних закупівель» та постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем» від 20 червня 2014 року  № 572.

На виконання вищезазначеної постанови та на підставі відповідних заявок реабілітаційних центрів та громадських організацій інвалідів Міністерством було сформовано перелік реабілітаційного обладнання, яке необхідно придбати в 2014 році.

Технічні характеристики такого обладнання були складені Міністерством за попереднім обговоренням із провідними фахівцями в галузі реабілітації та після їх схвалених відгуків щодо реабілітаційного обладнання, закупленого в 2013 році, зокрема, для Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності (м. Харків) та Одеського обласного благодійного фонду реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє».

Так, 24 лютого 2014 року в Мінсоцполітики відбулася нарада за участю провідних фахівців цієї галузі: Марусевича І.М. (Асоціація інвалідів-спинальників України), Салєєвої А.Д. (директор Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності),  Балдинюка  В.М. (директор Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів „Промінь”), на якій обговорювалося питання ефективності функціонування обладнання для реабілітації дітей-інвалідів хворих на дитячий церебральний параліч – системи реабілітації опорно-рухового апарату G-EO. Саме ця система була закуплена в 2013 році. За результатами наради було рекомендовано придбати реабілітаційне обладнання системи реабілітації опорно-рухового апарату Rehatechnology G-EO system, Switzerland. Міністерством також було отримало відповідні рекомендації  придбання G-EO system від Всеукраїнської організації інвалідів „Союз організацій інвалідів України”, Національної Асамблеї інвалідів України, Асоціації інвалідів-спинальників України та Конфедерації громадських організацій інвалідів.

Реабілітація дітей, хворих на церебральний параліч на зазначеному обладнанні здійснюється відповідно до Уніфікованого клінічного протоколу реабілітації дітей з церебральним паралічем та іншими органічними ураженнями нервової системі, які супроводжуються руховими порушеннями (Наказ МОЗ України від 09.04.2013 №286). Стандартами медичної допомоги дітям, хворим на церебральний параліч передбачено застосування роботизованих засобів зворотнього сенсорного зв'язку, що є в наявності в системі реабілітації опорно-рухового апарату Rehatechnology G-EO system. Окрім того, зазначена система може застосовуватися спільно з електростимуляцією для більшої ефективності та зберігати інформацію про тренувальні сеанси кожного пацієнта.

Система реабілітації опорно-рухового апарату G-EO згідно зі Свідоцтвом про державну реєстрацію відповідає реєстраційним матеріалам, та згідно з наказом Державної служби України з лікарських засобів від 16.08.2013 № 1089 внесена до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення і дозволена для застосування на території України.

За даними фахівців Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності (які безпосередньо здійснюють діяльність з реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч) технічні параметри та функціональні особливості G-EO System значно перевершують інші системи реабілітації, такі як Lokomat Pro та Walkbot.

За результатами моніторингу ефективності використання систем реабілітації опорно-рухового апарату G-EO, придбаних у 2013 році, Мінсоцполітики має низку позитивних оцінок фахівців реабілітаційних центрів та численні схвальні відгуки і подяки від батьків та дітей, хворих на дитячий церебральний параліч. Водночас, батьки таких дітей скаржаться на відсутність апарату G-EO у всіх регіонах України та у зв'язку з цим – численні черги (на рік вперед) на проходження курсу реабілітації дітей з ДЦП у реабілітаційних центрах (м. Харків та м. Одеса), які оснащені такими системами.

У профільному науковому виданні «Соціальна педіатрія та реабілітологія», де головним редактором є член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор кафедри реабілітації Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика, Герой України, Заслужений діяч науки та техніки України, Лауреат Державної премії України Козявкін В. І. та заступник головного редактора, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Дитяча неврологія»,  доцент кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, кандидат медичних наук Мартинюк В. Ю., на основі тез наукової доповіді колективу фахівців Одеського обласного благодійного фонду «Майбутнє» на десятому Українсько-Баварському симпозіумі (2-5 жовтня 2014 року, Німеччина) надрукована стаття «Особливості застосування роботизованих систем для реабілітації дітей  з церебральним паралічем», що обґрунтовує ефективність застосування системи G-EO для реабілітації дітей з ДЦП.

Проте, необхідно відмітити, що під час проведення закупівлі Мінсоцполітики реабілітаційного обладнання з боку різних структур здійснювались непоодинокі спроби втручання у процедуру закупівлі.

Мінсоцполітики буде і надалі проводити політику закупівлі найефективнішого та найякіснішого реабілітаційного обладнання для дітей, хворих на ДЦП, які мають відчувати постійний захист і турботу держави.

 

версія для друку