українська російська англійська
Павло Клімкін провів зустріч з Віце-президентом Єврокомісії Федерікою Могеріні
17.11.2014 | 11:34
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

17 листопада ц.р. у ході візиту до Брюсселя Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з Віце-президентом ЄК, Високим Представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні.

Сторони обговорили безпекову ситуацію на Сході України та шляхи відновлення мирних зусиль у дусі Мінських домовленостей. У цьому контексті Високий Представник ЄС привітала послідовні заходи, що докладаються українською стороною для стабілізації ситуації у державі, висловивши при цьому глибоке занепокоєння постійним порушенням бойовиками режиму припинення вогню на Донбасі.

Ф.Могеріні закликала українську сторону передбачити у процесі формування програмних документів нової коаліції і Уряду України необхідність активізації реформ в державі. Вона також підтвердила готовність ЄС надавати цьому відповідну підтримку.

П.Клімкін закликав сторону ЄС посилити обмежувальні заходи щодо РФ: «Розширення санкційного пакету буде свідченням солідарної реакції Європейського Союзу на зухвалу агресію РФ проти України, що триває дотепер. Сподіваюся, що посилення тиску на Росію сприятиме невідкладному та повному виконанню нею мирних домовленостей», - підкреслив Глава МЗС України. Він також наголосив на важливості надання Україні військово-технічної допомоги з боку держав-членів ЄС.

У рамках візиту П.Клімкін та Ф.Могеріні підписали Угоду щодо статусу консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України. Метою діяльності Місії є посилення спроможностей України щодо врегулювання криз шляхом реформування правоохоронних органів з пріоритетом на забезпечення верховенства права, відновлення довіри і підтримки населення, а також удосконалення системи управління правоохоронними органами із забезпеченням демократичного контролю.

Зустріч відбулася напередодні засідання Ради ЄС у закордонних справах , в центрі уваги якого буде українське питання.

 

версія для друку