українська російська англійська
ЄС відзначає суттєвий прогрес у виконанні українською стороною другої фази Плану дій
17.11.2014 | 12:23
Прес-служба Міністерства закордонних справ

У Брюсселі відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з новим Комісаром ЄС з питань міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітрісом Аврамопулосом.

П.Клімкін поінформував Комісара ЄС про стан виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму, наголосивши на пріоритетності імплементації антикорупційного пакету реформ, а також ініціатив, спрямованих на впровадження біометричних паспортів. Керівник зовнішньополітичного відомства України відзначив важливість оціночних місій європейських експертів, що здійснюють аналіз законодавства у сфері міграції та притулку, управління кордонами, наголосивши також на необхідності неухильного виконання стороною ЄС положень посиленої Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС.

Особливу увагу було приділено питанням підготовки до Ризького саміту Східного партнерства у травні 2015 року. Сторони погодилися сприяти відкритому діалогу з актуальних міграційно-візових питань у контексті виконання Україною другої фази Плану дій з лібералізації візового режиму, а також проведенню регулярних зустрічей на рівні вищих посадових осіб та експертів України та ЄС. 

"Символічно, що Ви є першим міністром закордонних справ, з яким я зустрівся в моїй новій якості Комісара ЄС", - наголосив Д.Аврамопулос, звертаючись до Міністра, підкресливши налаштованість сприяти прогресу в процесі візової лібералізації.

Д.Аврамопулос підтвердив пріоритетний характер діалогу ЄС з Україною з міграційно-візової проблематики, відзначивши суттєвий прогрес у виконанні українською стороною другої фази Плану дій. У цьому контексті він висловив сподівання на збереження позитивної динаміки в реалізації визначених Україною пріоритетів, що дозволить ЄК об’єктивно оцінити досягнутий прогрес.

П.Клімкін запросив Комісара Д.Аврамопулоса відвідати Україну з візитом найближчим часом.

 

версія для друку