українська російська англійська
Цивільних лікарів більш активно готуватимуть до надання допомоги пораненим та населенню у військово-польових умовах
17.11.2014 | 14:04
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Питання відновлення навчальних програм та курсів військової хірургії у вищих медичних навчальних закладах України є сьогодні одним з найактуальніших. Таку думку висловив в Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець, коментуючи проблему підготовки медичної галузі до можливих військових дій.

Нагадаємо, підготовка фахівців для потреб медичних служб Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення здійснюється в Українській військово-медичній академії за єдиним державним замовленням.

Разом з тим, на 11 кафедрах медицини катастроф та військової медицини усіх вищих навчальних закладів МОЗ України буде здійснюватися підготовка фахівців усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів та ступенів з питань військової медицини із присвоєнням після складання відповідних іспитів військових звань медичного складу запасу. На цей час МОЗ України погодило проект урядового розпорядження щодо відновлення роботи кафедр медицини катастроф та військової медицини у 8 вищих медичних навчальних закладах МОЗ України на додаток до трьох існуючих вже у Запорізькому, Тернопільському державних університетах та Харківському національному медичному університеті.

На думку Василя Лазоришинця, сучасний рівень підготовки і кваліфікація медиків вже мають враховувати досвід, набутий військовою медициною під час АТО. За дорученням МОЗ України на цей час внесені відповідні зміни до усіх навчальних програм щодо включення військово-медичних питань до розділів: «Внутрішня медицина», «Хірургія», «Нейрохірургія», «Ортопедія і травматологія», «Епідеміологія» тощо.

Міністерством у вересні 2014 р. затверджено методичні рекомендації «Принципи та технологія домедичної допомоги постраждалим внаслідок бойових дій», які уже впроваджено у навчально-методичну діяльність медвузів Українським центром наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи та Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України.

Василь Лазоришинець також поінформував, що МОЗ України доручило керівникам медвузів та структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської держадміністрацій забезпечити участь студентів у військово-медичних тренуваннях у регіональних медзакладах. Прикладом цього є досвід роботи Одеського національного медуніверситету та Національного медуніверситету ім. О.О. Богомольця.

Програми підготовки студентів усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів та ступенів мають передбачати вивчення відповідних розділів щодо медичного забезпечення військ і цивільного населення у воєнний час та під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

МОЗ України доручило ректору Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика Юрію Вороненку залучити представників кафедри медицини катастроф для підготовки протоколів для надання медичної допомоги у випадках масового ураження людей під час терористичних актів для їх впровадження в усіх цивільних медичних закладах.

версія для друку