українська російська англійська
Парафовано кредитні угоди щодо залучення позики Світового банку та Фонду чистих технологій на суму 378,425 млн. дол.
17.11.2014 | 16:39
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

14 листопада 2014 року делегації України та Світового банку завершили переговори за Другим проектом з передачі електроенергії (відповідно до розпорядження Президента України від 10.11.2014 № 1233/2014-рп).

За результатами переговорів головою делегації України – заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості України Улидою В.Ю. та старшим спеціалістом з енергетики Світового банку в регіоні Європи та Центральної Азії Дмитром Глазковим підписано протокол та парафовано кредитні угоди, які передбачають залучення позики Банку та Фонду чистих технологій на суму 378,425 млн. дол. США.

Позики залучаються для реалізації ДП «НЕК «Укренерго» Другого проекту з передачі електроенергії.

Ухвалення протоколу про проведення переговорів має відбутися 22 грудня цього року на засіданні Ради директорів Світового банку.

Довідково

Другий проект з передачі електроенергії є третім проектом Світового банку в державному секторі у сфері енергетики (перший – Реабілітація гідроелектростанцій, позика – 166 млн. дол. США; другий – Проект з передачі електроенергії, позика – 200 млн. дол. США).

Реалізація Другого проекту з передачі електроенергії забезпечить підвищення рівня безпеки, надійності та ефективності передавання електроенергії, а також сприятиме поліпшенню ситуації з компенсацією реактивної потужності в мережах, що створюватиме технічні умови для наближення інтеграції ОЕС України з Європейською мережею операторів системи передачі електричної енергії ENTSO-E та дозволить Україні стати важливим і повноцінним гравцем на електроенергетичних ринках Європи.

У рамках Проекту передбачено реалізацію компоненту «Розумні електромережі» (за рахунок позики Фонду чистих технологій в розмірі 48,425 млн. дол. США). Його реалізація сприятиме розширенню можливостей ОЕС України в частині підключення генеруючих потужностей на основі відновлюваних джерел енергії, безпосередньому впливу на покращення екологічної ситуації у південному регіоні країни та України в цілому за рахунок зниження втрат електричної енергії в мережах 110-330 кВ Південної ЕС зі зменшенням виробітку електричної енергії об’єктами традиційної енергетики на відповідну величину; заміщення потужностей електричних станцій, насамперед працюючих на органічному паливі; забезпечення видачі потужності об’єктів альтернативної енергетики, спорудження яких передбачається в південному регіоні України.

 

версія для друку