українська російська англійська
МОН налаштоване на розвантаження навчальних програм для початкової школи
17.11.2014 | 18:06
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ

У МОН за ініціативи заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського відбулося засідання робочої групи щодо розвантаження надмірно ускладнених навчальних програм для початкової школи. Принципово ж нові програми розроблятимуться у контексті вже нового освітнього законодавства.

За словами Павла Полянського, через надмірне навантаження, ні науково, ні дидактично не виправдане, у школі діти втрачають мотивацію до навчання, а вчителі – до викладання. До того ж, програми нерідко передбачають такі вимоги до дітей, які значно перевищують параметри Держстандарту початкової освіти. До цього додається велика кількість предметів, багато з яких – «одногодинні»; чи не кожного уроку вчитель змушений навчати дітей новій темі.  Адже головне завдання педагога у початковій школі – зацікавити та навчити школяра, а не «вичитати» запланований матеріал.

Подолання такого стану - не примха МОН, а запит громадянського суспільства.

З огляду на те, що невдовзі стартуватиме конкурс рукописів підручників для 4-го класу, найбільш нагальним у часовому вимірі є наведення ладу з програмами саме для цього класу. Неприпустимо, наголосив Павло Полянський, допустити ні появи на шкільних партах підручників, укладених до надмірно ускладнених програм, ні ситуації, коли програми і зміст підручників відрізнятимуться. 

Під час засідання робоча група обговорила на перспективу можливості інтегрувати зміст ряду предметів, щоб скоротити кількість уроків у розкладі школяра.

Передбачається упродовж листопада здійснити весь комплекс робіт, пов'язаних із «розвантаженням» програм.

 

 

 

версія для друку