українська російська англійська
В Україні має бути національна ідея енергетичної незалежності, - Ігор Швайка
17.11.2014 | 18:26
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні має бути національна ідея енергетичної незалежності. Про це Міністр аграрної політики та продовольства зазначив у коментарі для телеканалу ТВі.

Зокрема, мова йшла про альтернативні види палива та їх економічну доцільність.

«Одна з головних задач сьогодні – вивести використання біоенергетичної складової на той рівень, який би задовольнив потреби держави. На тих підприємствах, де можлива робота за рахунок альтернативних видів енергії – треба працювати та розвивати цей напрямок. Напевно, сьогодні треба подякувати Москві за неоголошену енергетичну війну. Бо та частина, яка була експериментальна, набула великого інтересу з боку суспільства: де ростуть енергетичні культури, виробництво біопалива та інше. Головна ідея – щоб аграрні підприємства брали свою енергію з внутрішнього джерела. Те, що раніше викидали – сьогодні приносить енергію. Це безвідходне виробництво, в якому є ще й корисна складова», - сказав Ігор Швайка.

Також Міністр наголосив, що сьогодні в Україні має бути цілісна програма з переходу на альтернативні види палива.

«Перш за все, це має бути національна ідея енергетичної незалежності. Та програма з чітко прописаними завданнями, часовими параметрами та витратами. Зараз над такою програмою працює Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Міністерством енергетики та вугільної промисловості і науковці», - додав Міністр.

 

версія для друку