українська російська англійська
У Мінекономрозвитку обговорено макроекономічні процеси з делегацією Світового банку
17.11.2014 | 18:41
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна розраховує на подальшу підтримку з боку світової спільноти, у тому числі й на розширення співпраці в промисловому секторі. На цьому наголосив 17 листопада в. о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій Пятницький під час зустрічі із представниками Світового банку.

«Останнім часом ми отримали значну підтримку від США та ЄС, міжнародних фінансових інституцій. Але ми хочемо не лише подолати наявні зараз проблеми, а й досягти певного зростання, тому нам потрібна масштабніша програма допомоги -  залучення наших партнерів - Канади, США, Японії, країн ЄС - у реалізації різноманітних проектів в Україні, особливо у сфері промисловості. Якщо ми не зможемо створити робочі місця, які б забезпечували доходи людям і продукцію на ринок, то не зможемо вийти з цієї ситуації», - наголосив Валерій Пятницький.

Делегація Світового банку протягом дводенного візиту має на меті обговорити з представниками органів влади урядовий план реформ, а також допомогу Світового банку Україні у сфері макроекономіки й фіскальної політики.

Директор сектору макроекономіки та фіскальної політики Світового банку Сату Кахконен та в. о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України обговорили поточну макроекономічну ситуацію в Україні. Зокрема, було вказано на основні проблемні точки: скорочення промислового виробництва, подорожчання енергоресурсів - газу і вугілля, зменшення виробництва машинобудівної галузі, згортання видобувної промисловості, значний тиск у сфері соціальних виплат. Як акцентував Валерій Пятницький,  саме в цих сферах необхідні структурні зміни. З іншого боку,  ми маємо стабільну ситуацію у сільському господарстві, оскільки ринки збуту цієї галузі диверсифіковані. І саме в цій сфері швидкими темпами імплементуються стандарти ЄС щодо якості продукції і сертифікації.

«Ми вже зайняли деякі окремі ніші на ринку ЄС, імплементувавши відповідні норми, і працюємо над цим далі. Вважаю, що в другій половині 2015 року зможемо експортувати всі молочні продукти на ринок ЄС. Але зараз це важливо не стільки з огляду на обсяг ринку ЄС, як з точки зору того, що для нас дійсно важливо впровадити стандарти ЄС, зробити ці продукти високоякісними й безпечними, адже тоді ця продукція буде більш прихильно сприйнята і на ринках третіх країн, особливо в Китаї та Індії, де є величезні ринки збуту», - сказав Валерій Пятницький.

Сату Кахконен погодилася, що зараз значні бюджетні ресурси в Україні йдуть на оплату енергоресурсів, заходи національної безпеки, вирішення соціальних питань, але у той же час вона акцентувала, що Україна поступово почала рухатися шляхом структурних реформ, а тому ситуація у перспективі має змінитися на краще.

  «Реформи в Україні повинні бути спрямовані на створення робочих місць і зростання. У політиці розвитку, над якою працювала наша команда, базові моменти - це створення сприятливого середовища, зниження витрат на ведення бізнесу, зменшення регулювання. Давайте спробуємо дати впевненість інвесторам як зовнішнім, так і внутрішнім. Саме тому ми прийшли сюди. Ми знаємо, ви працюєте над фіскальною політикою, це болючий  і тривалий процес, але всі країни, які вийшли із подібних криз, піднялися за допомогою швидкого реформування економіки», - наголосила Сату Кахконен.

 

 

версія для друку