українська російська англійська
Женевський формат консультацій є одним із найбільш прийнятних для вирішення кризи в українсько-російських відносинах, - Арсеній Яценюк
18.11.2014 | 12:33
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає найбільш прийнятним женевський формат консультацій (на рівні Україна – ЄС – США - Росія): «Окрім різного роду двохсторонніх і багатосторонніх консультацій, женевський формат ми вважаємо одним із ключових і найбільш прийнятних для вирішення кризи в українсько-російських відносинах», - заявив він після зустрічі з Міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром у вівторок, 18 листопада.

Арсеній Яценюк наголосив на важливості зустрічі з Главою МЗС Німеччини напередодні його візиту до Російської Федерації. Прем’єр-міністр України підкреслив, що Уряд цінує роль Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель і Міністра закордонних справ Німеччини «в спробах врегулювати конфлікт, який загрожує не тільки Україні, а й світовому порядку і світовій безпеці».

«Ми ще раз наполягаємо на тому, що Україні потрібен мир, і українська держава, Президент і Уряд роблять все, щоб досягнути мирного вирішення конфлікту на сході», - сказав він.

Водночас Арсеній Яценюк підкреслив, що Мінська угода, яка виконується Україною, «грубо порушується російською стороною»: «Базові пункти цієї угоди - а це відновлення контролю над українсько-російським кордоном, зупинка постачання зброї з Російської Федерації на територію України і відкликання російської армії та російських терористів із території України - не виконуються».

«Оскільки іншого порядку денного, аніж Мінська угода, немає, Росія повинна виконувати те, під чим підписалася і що обіцяла всьому світу», - наголосив Прем’єр-міністр України.

 

 

 

версія для друку